DIE ANTWOORD: nowy utwór i szczegóły albumu!

image004

DIE ANTWOORD ogłosili szczegóły dotyczące ich nowego albumu „MOUNT NINJI AND DA NICE TIME KID”. Grupa udostępniła też w sieci nowy utwór „Banana Brain”, którego można posłuchać tutaj

 

Kiedy Ninji, ¥o-landi i God zaczęli współpracować z The Black Goat i rozpoczęli pracę nad czwartym albumem Die Antwoord 2 lata temu, utwory były szorstkie, ciężkie i mroczne. „Wtedy płyta miała się nazywać  RATS RULE, ponieważ w życiu są zwycięzcy i przegrani, a my jesteśmy jeden poziom poniżej przegranych w tym popowym świecie. Ale mamy też świadomość, że nasz czas nadchodzi i że wkrótce przejmiemy wszystko”, mówią Die Antwoord. Później album planowano nazwać „We Have Candy”, co wyrażać miało szaleństwo i zabawę, które pojawiły się podczas pracy.

„Kiedy kończyliśmy album, odkryliśmy kolejną warstwę. Nasza płyta stała się wrażliwa, a czasem nawet słodka i romantyczna, ale też odważna i zagadkowa. To jak droga przez piekło, z misją która jest niemożliwa do zrealizowania, ale bardzo ważna. Musisz iść dalej, a kiedy się tego najmniej spodziewasz, okazuje się, że się udało. Nie możesz w to uwierzyć, jesteś lepszy, silniejszy i spokojniejszy” – kontynuują muzycy. Wtedy ¥o-landi zaproponowała „Dlaczego nie nazwiemy tej płyty „MOUNT NINJI & DA NICE TIME KID?”, a Ninji usiadł w fotelu i powiedział „Kocham Cię, jesteś geniuszem.

 

Lista utworów:

 

 1. WE HAVE CANDY
 2. DADDY
 3. BANANA BRAIN
 4. SHIT JUST GOT REAL feat. SEN-DOG
 5. GUCCI COOCHIE feat. DITA VON TEESE
 6. WINGS ON MY PENIS feat. LIL TOMMY TERROR
 7. U LIKE BOOBIES? feat. LIL TOMMY TERROR
 8. RATS RULE feat. JACK BLACK
 9. JONAH HILL
 10. STOOPID RICH
 11. FAT FADED FUCK FACE
 12. PEANUTBUTTER+JELLY
 13. ALIEN
 14. STREET LIGHT
 15. DARKLING
 16. I DONT CARE

 

Album Die Antwoord „MOUNT NINJI AND DA NICE TIME KID” ukaże się 16 września.