Przypomnienie! Red Box już jutro wystąpi w Starym Klasztorze!

redboxWROCKfest.pl z przyjemnością zaprasza na koncert brytyjskiej legendy muzyki synth-pop!

 

Fani zespołu nie zapomnieli wielkich przebojów „Chenko” „Lean On Me” i „For America”, które regularnie przypominane są przez rozgłośnie radiowe na całym świecie.

 

RED BOX wystąpi 15 maja w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego 1.

 

Red Box, brytyjska legenda muzyki znanej jako synth-pop, reaktywowana po 20 latach milczenia.

 

Zespół został założony w latach osiemdziesiątych przez Simona Toulson – Clarke’a i Juliana

Close’a.

Grupa ma na koncie trzy albumy: „The Circle & The Square”, „Motive” i nagrany po reaktywacji w nowym składzie „Plenty”.

 

W nowej odsłonie zespołu, mniej obecnej są znane ze wcześniejszych utworów stare automaty perkusyjne i syntezatory, a bardziej słyszalne są naturalne, akustyczne brzmienia i repertuar o raczej balladowym charakterze. Nadal jednak muzyka zespołu Red Box pełna jest poruszających emocji i wyjątkowej melodyjności. Single „The Sign” i „Hurricane” dotarły na sam szczyt listy przebojów Programu 3, co świadczy o wysokiej popularności Red Box w kraju nad Wisłą.

 

Red Box to przede wszystkim przedsięwzięcie wokalisty i autora piosenek Simona Toulsona-Clarke’a.

 

Można go przypisać, wraz z Talk Talk, The Waterboys, Scritti Pollitti, The The i Aztec Camera, do całej fali brytyjskich, wyrastających z punkowej rewolty zespołów o płynnym składzie, będących artystycznym wehikułem dla wyrazistych, śpiewających liderów komponujących cały repertuar i kształtujących całkowicie styl formacji. Wszystkie te grupy, każda na inny sposób, podjęły się misji uszlachetnienia muzyki pop i udało im się to na tyle, że nurt wyrafinowanej, alternatywnej twórczości popowej jest silnie obecny w muzyce po dziś dzień.

 

Toulson-Clarke ma dar komponowania bardzo oryginalnych melodii, ale jego największą siłą jest talent aranżerski – nawet przy bardzo skromnym liczbowo składzie potrafi tworzyć miniaturowe piosenkowe symfonie.

 

Simon należy do twórców, którzy spotykają się ze słuchaczami tylko wtedy, gdy mają im coś ważnego do przekazania. Przez dwa dziesięciolecia oddawał się swojej żeglarskiej pasji, by stworzyć „Plenty”, które daje się postawić w jednym rzędzie z poprzednimi dokonaniami – „The Circle & The Square” z 1985 r.

 

Muzycy zespołu zapowiadają, że podczas koncertu we Wrocławiu będzie można premierowo usłyszeć kilka kompozycji z najnowszego albumu zespołu (premiera w pierwszej połowie roku 2016)

 

15.05.15 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul.Purkyniego 1

wROCKfest.pl prezentuje:

RED BOX – legenda lat 80. powraca!

bilety: 60 zł – przedsprzedaż w klubie i rezerwacje: bilety@o2.pl, 70 zł – w punktach sprzedaży, 80 zł w dniu koncertu

miejsca siedzące (balkon): 90 zł

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce

oraz w serwisach: www.biletin.plwww.ticketpro.plwww.ebilet.plwww.eventim.pl,

rezerwacje: bilety@o2.pl