Habakuk & Kalokagathos: klip i zapowiedź albumu!

image002-5

Nowa płyta zespołu Habakuk „Regrowth” (czyli: odrosty, odrośla) została nagrana we współpracy z etno-folkową grupą Kalokagathos, składającą się ze śpiewających techniką białego głosu dziewczyn oraz akordeonisty i perkusjonisty.

 

W wyniku tej kolaboracji powstało ciekawe połączenie reggae, wzbogaconego o etno, dub, rock, dubstep, z tradycyjnymi pieśniami, śpiewanymi w językach takich, jak: macedoński, fiński, estoński, rosyjski, ukraiński, słowacki, serbski, sefardyjski, a także, oczywiście, po polsku. Jak mówią muzycy, muzyka zawarta na płycie, to zderzenie „prawdy starowieku” i młodej „dzikiej” energii, które zaowocowało zupełnie nowym spojrzeniem na prastare motywy.

 

Habakuk i Kalokagathos zaprezentowali pierwszy singiel zatytułowany „Siadaj Nie Gadaj”. Towarzyszący mu teledysk można zobaczyć tutaj:

 

 

 

Video zrealizowała Grupa Filmowa Tadam, a w roli głównej występuje Ida Jabłońska, znana m.in. ze swojego debiutu w „Bandycie”. O pracy nad klipem opowiada jego reżyserka Olga Czyżykiewicz: „Tworząc ten teledysk chcieliśmy sprawdzić różne ścieżki jakimi może podążyć historia wychodzącej za mąż kobiety. Jest to nowy rozdział w jej życiu, w którym żegna się z domem, bliskimi i staje bezbronna przed nowym, niewiadomym etapem. Inspiracje do pokazania tej atmosfery czerpaliśmy z różnych źródeł. Chcieliśmy odejść od symboliki ludowej i w sferze wizualnej odnieść się raczej do realizmu.”

Album Habakuk & Kalokagathos „Regrowth” ukaże się 5 czerwca dzięki firmie Mystic Production.