SINSAENUM: FRED LECLERCQ i JOEY JORDISON we wspólnym projekcie!

image004

RED LECLERCQ, wirtuoz basu z zespołu DRAGONFORCE i JOEY JORDISON, były perkusista i założyciel Slipknot, ogłosili premierę debiutanckiego albumu swojego nowego zespołu. Ekscytujący projekt nosi nazwę SINSAENUM, a płyta „ECHOES OF THE TORTURED” ukaże się 29 lipca 2016 roku.

W 1998 Fred pracował nad materiałem, który bardziej nawiązywał do death niż power metalu i od tego czasu miał plan, żeby stworzyć taki projekt. W zespół miał być także zaangażowany STÉPHANE BURIEZ, ikona sceny francuskiej, znany z LOUDBLAST.

Fred opowiada: „Joey Jordison wysłał do mnie SMSa z pytaniem co teraz robię, więc opowiedziałem mu o swoich death metalowych utworach”. Po tym jak były perkusista Slipknota usłyszał kawałki demo, chciał się dowiedzieć kto miał zagrać te utwory na bębnach. Jako, że nie było jeszcze nikogo konkretnego, zasugerował, że chętnie by to zrobił. Joey miał także pomysł na nazwę, SINSAENUM, pasującą kombinację słów „sin” (grzech) i „insane” (szalony).

Wokalistami zespołu zostali ATTILA CSIHAR z norweskiego MAYHEM i SUNNO))) i znany z DÅÅTH czy CHIMAIRY Sean Zatorsky. Na basie gra Heimoth, mózg zespołu SETH.

Wynik końcowy, debiutancka płyta zespołu, nosi tytuł „Echoes of the Tortured”. Materiał zmiksował Jens Bogren (Opeth, Kreator, Devin Townsend) w Fascination Street Studio w Szwecji. Przedsmaku płyty, utworu „Army Of Chaos”, można posłuchać tutaj:

 

Album „Echoes Of The Tortured” ukaże się 29 lipca 2016r.

 

SINSEANUM to:

Sean Z (Dååth, Chimaira): wokal

Attila Csihar (Mayhem): wokal

Frédéric Leclercq (Dragonforce): gitara, bas, syntezator, wokal

Stephane Buriez (Loudblast): gitara

Heimoth (Seth): bas

Joey Jordison (VIMIC/ex Slipknot): perkusja