10 czerwca 2016 roku – Warszawa – Lucid Club (Blue City)

Róże Europy, Kobranocka i Sztywny Pal Azji to zespoły, które tworzyły najpopularniejszą na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych muzykę, a ich przeboje okupowały pierwsze miejsca list przebojów oraz towarzyskie spotkania młodych ludzi.

Ich odbiorcy mieli wtedy 15-20 lat i byli w okresie młodzieńczego buntu – cechowały ich  charakterystyczne stroje, fryzury i ozdoby. A przede wszystkim podejście do rzeczywistości, którą chcieli i mogli zmieniać. To siła i zaangażowanie tysięcy młodych ludzi była wsparciem dla zmian jakie zachodziły wtedy w Polsce, a później w całej Europie Wschodniej.

„Mamy dla was kamienie”, „Nieprzemakalni”, „Ela czemu się nie wcielasz”, „Jedwab”, „Wieża radości, wieża samotności”, „Kocham Cię jak Irlandię” i dziesiątki innych piosenek, które zna praktycznie każdy w wieku między 35 a 50 rokiem życia. Jak teksty, które porywały umysły przetrwały próbę czasu? Niejednokrotnie odpowiedź może nas zaskoczyć.

Koncert POLSKIE-WINYLE to ponad cztery godziny wspomnień i szalonej zabawy w LUCID CLUB w Warszawie

 

Patroni : Radio Wawa, Imperium Kobiet, Law Business Quality, Centrum Edukacyjne Żelazna, Kino Polska Muzyka, Fundacja Verita, warszawa.pl, rockmagazyn.pl, kulturaonline.pl , Radio Polska Live, cityboard.pl, Nasz Ursus.pl, hossa.org.pl, Ekipa.FM, Musicart24.pl

Piątek – 10 czerwca 2016 r.

otwarcie drzwi: g. 18:00

początek koncertu: g. 20:00