Bejf: nowy klip i pre-order płyty „Synekura”

Bejf_-_Nie_zawracam_[okladka_singla]

W MaxFloSklepie 19.05 ruszyła przedsprzedaż debiutanckiej płyty Bejfa. Poznaliśmy już okładkę i pełną tracklistę albumu. Na MaxFloRecTV trafił też 3. klip zwiastujący krążek. Obraz towarzyszy utworowi pt. „Nie zawracam”. Oficjalna premiera albumu planowana jest na 3.06. Sprawdź szczegóły!

– To niezwykle płodny artystycznie reprezentant nowoczesnego nurtu. Do tego obdarzony dużą charyzmą sceniczną, co bardzo dobrze wróży jego wejściu do rap gry – mówił o Bejfie czołowy gracz polskiej sceny hip-hopowej, Rahim, będący jednocześnie wydawcą „Synekury”. – Jesteśmy pełni nadziei, że album Bejfa znajdzie wielu sympatyków, a jego postać odciśnie trwałe piętno na rynku muzycznym.

Płyta, na którą na maxflosklep.pl można już składać zamówienia (kliknij tutaj, aby przejść: http://maxflosklep.pl/pl/p/Bejf-Synekura-PREORDER/730?preview=true), zawiera 13 premierowych utworów odsłaniających fragmenty świata artysty. Wśród nich znajdują się single, takie jak: „Idziemy po swoje”, „No Rush” z udziałem obdarzonej charyzmatycznym wokalem Udoo, a także „Nie zawracam”. Wczoraj na youtube’owym kanale MaxFloRecTV pojawił się teledysk do ostatniego z nich.

 

Powyższy klip to już trzecia odsłona legalnego debiutu Bejfa. Realizacją wideo zajął się Adrian Kawa z grupy filmowej Distort Media. Za warstwę muzyczną utworu odpowiada Frose. Wyprodukował on zresztą większość, bo aż 10 z 12 utworów na „Synekurze”. W powstanie krążka zaangażowali się też: Poema Funku (singiel „Idziemy po swoje”) oraz Mr. No Problem („Lost and Found”).

Na „Synekurze” nie uświadczymy ciężkiego, klinicznego klimatu, jakim Bejf raczy nas na swoim ostatnim undergroundowym albumie. – Coraz bardziej fascynuje mnie muzyka, która daje przestrzeń, jest melodyjna i potrafi wybrzmieć. To rodzi zupełnie inne emocje – tłumaczy raper. – Jako słuchacz częściej sięgam po takie utwory, które są nie tylko przyjemne w odbiorze, ale też stanowią efekt wymykania się utartym ścieżkom. Sam lubię twórców, którzy eksperymentują i potrafią zaskoczyć. Rzadziej sięgam po ciężkie, duszne pozycje nabite słowami. Wydaje mi się, że to dlatego twórczo zmieniam tory.

Album dostępny jest pod adresem http://maxflosklep.pl/pl/p/Bejf-Synekura-PREORDER/730?preview=true. Zamawiając go już dziś, możemy liczyć na autograf artysty, bezpłatną dostawę, pakiet wlep MaxFlo i wysyłkę krążka na 2 dni przed oficjalną premierą. A ta planowana jest na 3.06.

Patronat medialny nad płytą sprawują: CGM.pl, magazyn „Freestyle” i portal Freestyle.pl, portal RapDuma, Hip-hop.pl, AllAboutMusic.pl, Akademickie Radio Kampus oraz Empik. Mecenatem wydawnictwo objęła fundacja Legalna Kultura.

Poniżej prezentujemy spis utworów na „Synekurze”:

1. „Intro” (prod.: Frose).

2. „Prywatny potwór” (prod.: Frose, scratche: DJ 2Najz).

3. „Lost and Found” (prod.: Mr. No Problem).

4. „Zwodniczy punkt” (prod.: Frose).

5. „Seria powtórzeń” (prod.: Frose).

6. „Idziemy po swoje” (prod.: Poema Funku).

7. „Nie zawracam” (prod.: Frose).

8. „Rękawiczki i piach” (prod.: Frose).

9. „Jeszcze więcej” (prod.: Frose).

10. „Pawie pióro” (prod.: Frose).

11. „Znowu o niespełnionej” (prod.: Frose).

12. „Zawód człowiek” (prod.: Frose).

13. „No Rush” (gośc. Udoo, prod.: Frose).

Tekst: Kajetan Balcer (MaxFloRec)