Video: Marek Piekarczyk & Krzysztof Dżawor Jaworski – Bracie mój nieznajomy

 

Mamy zaszczyt przedstawić Państwu wyjątkowy utwór duetu Marek Piekarczyk & Krzysztof Dżawor Jaworski pt. „Bracie mój nieznajomy”. Jak podkreślają sami muzycy, to jeden z najważniejszych utworów w ich życiu. Marek Piekarczyk (TSA), legenda polskiej muzyki rockowej i Krzysztof Dżawor Jaworski, jeden z najwybitniejszych polskich gitarzystów, lider zespołu Harlem, autor tekstów, kompozytor i producent muzyczny stworzyli wyjątkowy, przejmujący duet wokalno- muzyczny, do którego przepiękny tekst napisał Bogdan Loebl, polski poeta, prozaik, publicysta, autor słuchowisk oraz tekstów piosenek bluesowych i rockowych.

Marek Piekarczyk: „To wyjątkowo piękna piosenka. Pacyfistyczny tekst Bogdana Loebla , muzyka i przeszywające serce, genialne solówki Dżawora sprawiają, że utwór mnie samego bardzo wzrusza i wyciska łzy. Cieszę się z tego nagrania, bo jest jednym z najważniejszych w moim życiu. Znalazłem się tam w towarzystwie ludzi wyjątkowych i niebanalnych…”

Krzysztof Dżawor Jaworski: „To wielkie szczęście spotkać na swojej artystycznej drodze takie IKONY jak Bogdan Loebl i Marek Piekarczyk. Siła tekstu Bogdana w Marka przejmującym, zjawiskowym wykonaniu… Bogu dziękuję za możliwość uczestniczenia we wspólnym stworzeniu utworu, który (w co wierzę)… zostanie na dłużej. Krisowi Górskiemu dziękujemy za mistrzostwo w realizacji dźwięku.”

„Bracie mój nieznajomy” jest jednym z pięciu utworów, które w czerwcu tego roku znajdą się na płycie „Tribute to ks. Twardowski”. Album ukaże się nakładem Narodowego Centrum Kultury  i wydawnictwa Fonografika.

„Tribute to ks. Twardowski” to pomysł redaktora naczelnego Rzeczpospolitej, Bogusława Chraboty i Krzysztofa Dżawora Jaworskiego.. Do udziału w projekcie jako wykonawców pozostałych piosenek zaproszono: Grubsona, Marka Piekarczyka (TSA), Kubę Sienkiewicza (Elektryczne Gitary), Adama Nowaka (Raz Dwa Trzy) i Adama Wolskiego (Golden Life). Teksty utworów zgodzili się napisać znani i cenieni: Bogdan Loebl (poeta, powieściopisarz, autor tekstów największych przebojów zespołu Breakout i Tadeusza Nalepy), Jerzy Dębina (aktor, poeta, animator kultury i przyjaciel ks. Twardowskiego) oraz Violetta Ozminkowski-Daukszewicz (pisarka i dziennikarka).