COLDPLAY: Zobacz teledysk Up & Up

upup

Siódmy studyjny album brytyjskiej grupy Coldplay, „A Head Full Of Dreams” z 2015 roku, okazał się wielkim sukcesem i wielokrotnie pokrył się platyną. Także w Polsce. Zespół niedawno ujawnił trzecią singlową kompozycję z płyty.

Jest nią utwór „Up & Up”. Piosenka „Up & Up” zamyka płytę zespołu i jest to kolejna kandydatka na rasowy, poprockowy hymn. Do utworu powstał niesamowity teledysk, wyreżyserowany przez duet Vania Heymann i Gal Muggia.

Twórcy genialnie połączyli w obrazie kilkaset różnych ujęć, zarówno z Ziemi, jak i z spoza naszej planety, uzyskując nieprawdopodobne, surrealistyczne efekty, jak na przykład muzyków grających w chmurach, narciarzy zjeżdżających po pościeli, koni galopujących po wodzie albo wulkanu wybuchającego popcornem.

 

Efekt koniecznie trzeba sprawdzić

 

Muzycy Coldplay otrzymali w „Up & Up” wspaniałe wsparcie. Gościnnie pojawiają się tu Beyoncé, znana z niezapomnianych wokaliz w klasyku Rolling Stonesów „Gimme Shelter” Merry Clayton, jak również Noel Gallagher, który zagrał w utworze gitarowe solo. Trzecia singlowa kompozycja jest następczynią „Hymn For The Weekend”, która była już 17 piosenką Coldplay, jaka pojawiła się w Top 10 brytyjskiego notowania singli. Jako pierwsza płytę promowała radosna i zilustrowana kapitalnym, animowanym wideoklipem „Adventure Of A Lifetime”.

Od premiery w grudniu 2015 roku album „A Head Full Of Dreams” wspiął się na szczyty notowań w ponad 90 krajach, a do tej pory kupiło go na całym świecie ponad 3,5 mln fanów brytyjskiego kwartetu. Piosenki na album kwartet w składzie: Guy Berryman (gitara, basowa, chórki, klawisze, instrumenty perkusyjne), Jonny Buckland (gitara prowadząca, chórki, klawisze, harmonijka), Will Champion (perkusja, chórki, fortepian) i Chris Martin (śpiew, fortepian, klawisze, gitara rytmiczna), nagrywał w Malibu, Los Angeles i Londynie. Produkowali, norweski duet Stargate (Tor Erik Hermansen i Mikkel Storleer Eriksen) oraz wieloletni współpracownik Rik Simpson. „A Head Full Of Dreams” jest następcą albumu „Ghost Stories”, który okazał się wielkim sukcesem i sprzedał się na całym świecie w blisko czterech milionach kopii. W Polsce album z 2014 roku dotarł na szczyt listy OLIS i pokrył się platyną.