Mistrz akustycznego bluesa wystąpi w NOSPR!

Corey Harris – gitarzysta i wokalista, który w swojej twórczości łączy tradycyjnego akustycznego bluesa z Delty z korzennymi afrykańskimi brzmieniami – swego czasu mieszkał przez rok w Kamerunie, co wpłynęło na jego późniejszą twórczość. Artysta przez lata konsekwentnie budował swoją karierę i pozycję we współczesnym amerykańskim bluesie. 30 września zagra w katowickim NOSPR podczas 36. Rawa Blues Festival.

Harris nagrywał i występował z takimi wybitnymi postaciami bluesa jak: B.B. King, Taj Mahal i Buddy Guy. Jest związany z legendarną bluesową wytwórnią Alligator Records. Wystąpił w filmie „Feel Like Going Home”, w reżyserii Martina Scorsese. W 1997 roku otrzymał prestiżową nagrodę Blues Music Award za Najlepszy Album Akustyczny.
Muzyk jest również laureatem nagrody przyznawanej przez Bractwo MacArthura osobom, które „okazują zalety i perspektywiczność pozytywnego rozwoju swej kreatywnej pracy”. Grant w wysokości ponad 600 tysięcy dolarów wypłacany jest laureatom przez pięć lat i jest określany jako „inwestycja w ludzką oryginalność i potencjał, który ma być wykorzystywany z jak najlepszym skutkiem”.
Jego kameralne, akustyczne utwory z pewnością nabiorą nowego blasku w doskonałej pod względem brzmienia sali koncertowej katowickiego NOSPR-u.
Corey Harris oraz Keb’ Mo’ z orkiestrą symfoniczną NOSPR – tak prezentuje się program pierwszego dnia festiwalu. Bilety na to wydarzenie sprzedają się znakomicie, warto więc pospieszyć się z ich zakupem.
Harris to piąta zagraniczna gwiazda 36. Rawa Blues Festival, która została oficjalnie ogłoszona przez organizatorów. W tym roku, na festiwalu będziemy również celebrować 45 – lecie słynnej wytwórni Alligator Records, stąd obecność wykonawców, którzy byli lub są związani z labelem Bruce’a Iglauera.
Zobacz klip: Correy Harris:

Bilety na festiwal dostępne są w ogólnopolskiej sieci Ticketpro. Zapraszamy na oficjalną stronę www.rawablues.com oraz fejsbukowy fanpage, gdzie znajdziecie najświeższe newsy oraz klipy gwiazd 36 Rawa Blues Festival!

36. Rawa Blues Festival

30/09/2016 NOSPR

KEB’ MO’ + NOSPR
COREY HARRIS SOLO

1/10/2016 SPODEK

TORONZO CANNON
ALBERT LEE
JJ GREY & MOFRO
?
?

?

Krzysztof Głuch Oscillate
Joe Colombo feat. Kasia Skoczek
Hot Tamales
Cheap Tobacco
Janusz Hryniewicz
F*ck The People
Laureat Małej Sceny

Mała Scena:
Pokój Numer 3
Levi
BlackJob
BLACK BEE
Blues Drawers
Elephant’s Escape
Forsal
Juraj Schweigert & The Groove Time
Jurajski Oddział Bluesowy

dodatkowo:
29/09 i 30/09

MASTERCLASS Z ALBERTEM LEE

…Kolejni wykonawcy już niebawem!