Tyler Bryant & the Shakedown – nowy teledysk, koncert za tydzień!

Tylor Bryant & The Shakedown_poster
Amerykańska formacja Tyler Bryant & the Shakedown wpadnie do Polski już w przyszły piątek, 20 maja, aby zagrać kameralny koncert w katowickim klubie Katofonia. Zanim to jednak nastąpi mamy okazję zobaczyć ich nowy teledysk do utworu „Criminal Imagination”, zarejestrowany na żywo w Sputnik Sound Studios. Klip dostępny jest poniżej

Przypomnijmy, że chłopaki są aktualnie na europejskiej trasie z gigantem hard rocka – australijskim zespołem AC/DC, a koncert w Polsce traktują jako doskonały sposób na zdobycie fanów w nowym dla nich miejscu. Ten rock’n’rollowy kwartet póki co podbił serca fanów w Stanach Zjednoczonych. Czy grają w obskurnych klubach, czy towarzyszą Jeffowi Beckowi albo ZZ Top, czy też otwierają koncert Aerosmith, są niezwykle dumni mogąc grać głośną, rockową muzę, dając z siebie wszystko bez względu na rodzaj sceny, na której przyszło im stanąć. Zdecydowanie warto zobaczyć ich kameralny występ w katowickiej Katofonii bo tylko teraz mamy okazję zobaczyć ich na odległość wyciągniętej ręki! Jeśli ich dalsza kariera będzie rozwijać się w tak szybkim tempie, to wkrótce nie będzie to możliwe!
Podczas koncertu w Katowicach towarzyszyć im będzie polski rockowy zespół CORIA, promujący aktualnie swój nowy studyjny album „Kwestia czasu”.
TYLER BRYANT & THE SHAKEDOWN
+ Coria
20.05.2016
Katowice, Katofonia
Otwarcie bram: 19:00
Start: 20:00
Ceny biletów: 40 PLN
Bilety w sprzedaży na stronach:
www.ticketpro.pl, www.eventim.pl oraz w sklepie MMP http://shop.metalmind.com.pl/68,bilety_22,pl.html
Tyler Bryant & the Shakedown
Zespół powstał w 2009 roku  w Nashville, TN z inicjatywny Tylera Bryanta. Ten młody chłopak, wychowany na muzyce takich artystów jak Lightnin’ Hopkins i Freddie King, uczył się gry na gitarze pod opieką bluesowego muzyka, Roosevelta Twitty Sr. Tyler zawsze wierzył, że  muzyka korzeni jest tym, co dodaje odrobiny szaleństwa muzyce zwanej ‘rock & roll’. W wieku 17 lat, Tyler przeniósł się do Nashville aby pisać piosenki i założyć własny zespół. Tam poznał perkusistę Caleba Crosby’ego, z którym bardzo szybko się zaprzyjaźnił. „Właściwie natychmiast zaczęliśmy grać” – mówi Caleb, „Wiedziałem, że założymy zespół. Tydzień później zagraliśmy swój pierwszy koncert i tak jest do dziś.” W ten sposób narodził się the Shakedown. Wkrótce do składu dołączyli gitarzysta Graham Whitford (syn Brada Whitforda z Aerosmith) oraz basista Noah Denney. „Dźwięk jego gitary basowej przestraszył mnie” – tak o Denney’u mówił Bryant. „Noah dodał do zespołu pierwiastek, o którym nie wiedzieliśmy, że jest nam potrzebny.”
Tyler grał wcześniej solowe koncerty, jak na przykład podczas festiwalu Erica Claptona – Crossroads Festival w Chicago, dzielił scenę z takimi legendami jak B.B. King czy Johnny Winter, jako 15-latek odebrał nagrodę the Robert Johnson Gibson New Generation Award dla obiecujących gitarzystów. „Granie solo było fajne, ale tak naprawdę zależało mi na zebraniu grupy przyjaciół, z którymi mógłbym spędzać czas i tworzyć muzykę” – mówi Bryant. „Im więcej czasu spędzałem z chłopakami z the Shakedown, tym bardziej czułem, że oni zaczynają być dla mnie jak bracia. Nie wyobrażam sobie teraz, abym mógł tworzyć muzykę z kimś innym.”
W 2013 roku zespół wydał swój debiutancki album “Wild Child,” którego pozytywne recenzje ukazały się we wszystkich wpływowych magazynach muzycznych jak Rolling Stone, NYLON Magazine, Paste Magazine, Interview itd. Występ w bardzo popularnym programie telewizyjnym Jimmy Kimmel LIVE przysporzył im wielu oddanych, wręcz fanatycznych fanów. Kolejne wydawnictwo,  „The Wayside” EP, ukazało się 13 listopada 2015. Materiał powstał przy udziale znanego producenta/inżyniera dźwięku Vance’a Powella (Jack White, Seasick Steve). Promował go singiel „Loaded Dice & Buried Money”, który można obejrzeć poniżej

Tyler Bryant & the Shakedown – skład:
Tyler Bryant – wokal, gitara
Caleb Crosby – perkusja
Graham Whitford – gitara
Noah Denney – gitara basowa
Tyler Bryant & the Shakedown – strony oficjalne: