Muzycy Riverside zapraszają na Metal Hammer Festival 2015 – Prog Edition!

MHFestival2015_plakat-3
Jak już wcześniej informowaliśmy, po kilku latach przerwy na muzyczną scenę powraca Metal Hammer Festival!  Podczas dotychczasowych sześciu edycji festiwalu fani szeroko pojętego rocka mieli okazję obejrzeć tak znakomite zespoły jak Tool, Judas Priest, Opeth, Megadeth, Kreator, Bruce Dickinson czy Moonspell. Nie zabrakło też najlepszych zespołów z Polski jak Acid Drinkers, Mech, Hunter czy Vader.
Siódma edycja festiwalu odbędzie się 27 czerwca w katowickim Spodku, w nieco innej niż zwykle formule. A wszystko za sprawą szyldu „Prog Edition”, wyraźnie wskazującego, że tym razem możemy spodziewać się sporej dawki najlepszej muzyki z nurtu tzw. rocka i metalu progresywnego. Wśród ogłoszonych Artystów są Dream Theater, Riverside, Evergrey, Tides From Nebula, Collage, Osada Vida, One oraz Art Of Illusion!
„Love, Fear and the Time Machine” – tak będzie brzmiał tytuł szóstej studyjnej płyty Riverside, której premiera przewidziana jest na przełom sierpnia i września tego roku. Zespół przebywa aktualnie w studio Serakos, gdzie do końca maja ma być zarejestrowany nowy materiał. W niedawnym wywiadzie dla magazynu Teraz Rock, Mariusz Duda zradza muzyczny kierunek obrany na płycie: „Powiedziałem niedawno, że nie będziemy już grali hard rocka i to prawda, ale to nie oznacza, że w ogóle rezygnujemy z muzyki ewidentnie rockowej. Mnie hard rock kojarzy się z bluesowym klimatem i dużą ilością brzmień retro z lat 70. Teraz tego nie będzie. Będzie bliżej lat 80. Jeśli pominąć Marillion z Fishem, to w sumie jest to raczej znienawidzona dekada dla rocka progresywnego. Ale nam to nie przeszkadza, bo przede wszystkim jest to dekada, w której ¾ zespołu się wychowało. Ja jestem z pokolenia kaset, a nie winyli. Jestem z muzycznego pokolenia nie lat 70., tylko 80. Inspiracje tymi czasami sprawią, że nasz przekaz będzie o wiele bardziej szczery. Ale bez obaw – mówię o rocku. Nie mówi o disco czy new romantic… Pojawią się w naszej muzyce odniesienia do lat 80. w stylu na przykład The Cure. Będzie bardziej gitarowo i basowo, mniej hammondowo. Będzie bardzo melodyjnie. Na pewno też przejrzyściej. Im jestem starszy, tym bardziej chcę grać muzykę, która ma  sobie więcej przestrzeni, a co za tym idzie – więcej szlachetności”.
Nowy materiał z pewnością usłyszymy premierowo podczas Metal Hammer Festival 2015 – Prog Edition! A już teraz można zobaczyć filmik, w którym muzycy zapraszają Was na to niezwykłe wydarzenie. Zapraszamy pod TEN link.

Metal Hammer Festival 2015 – Prog Edition odbędzie w sobotę, 27 czerwca w katowickim Spodku! Otwarcie bram nastąpi o godz. 14.00!
Metal Hammer Festival 2015 – Prog Edition
Sobota, 27 czerwca
Spodek – Katowice
Otwarcie bram godz.14.00, start godz.15.00
Ceny biletów (przedsprzedaż):
160 PLN – płyta
185 PLN – sektor czerwony i niebieski do 10 rzędu
155 PLN – sektor niebieski od 11 rzędu
255 PLN – sektory H, J
350 PLN – loża
W dniu koncertu bilety droższe o 20 PLN.
Miejsca sprzedaży biletów:
shop.metalmind.com.pl, ticketpro.pl, eventim.pl, ebilet.pl, biletin.pl, ticketportal.pl
Dodatkowe informacje o biletach: tel. 32 205 25 00 wew.126
Szczegółowe informacje na temat Metal Hammer Festival 2015 – Prog Edition:
www.metalmind.pl/metalhammer-festival/