Teledysk do utworu Sen o Warszawie w wykonaniu Roots Rockets

Roots Rockets | Foto: Mat. Prasowe

Roots Rockets | Foto: Mat. Prasowe

 

29 kwietnia 2016 roku, godzina 12:00 - wtedy światło dzienne ujrzy klip do utworu Sen o Warszawie w wykonaniu Roots Rockets. 


 Równo pół wieku po wydaniu przez Czesława Niemena ponadczasowego utworu "Sen o Warszawie" formacja Roots Rockets postanowiła uczcić ten jubileusz prezentując odświeżoną wersje hitu. W parze z nową, odważną aranżacją idzie oddający jej charakter teledysk nakręcony w Warszawie.


 Fascynacja twórczością Niemena zaprowadziła zespół z Andrychowa na Festiwal „Niemen Non Stop” gdzie docenione zostało spojrzenie grupy na kompozycje artysty. Jak sami twierdzą, właśnie po tym wydarzeniu zrodził się pomysł przypomnienia tej wybitnej postaci poprzez nadanie jednemu z jej największych przebojów współczesnego brzmienia, które mogłoby trafić także w gusta młodszej publiczności. "Sen o Warszawie" jest bardzo melodyjną piosenką, którą zna każdy. Roots Rockets jednak wybrali ten kawałek z innego powodu. Według andrychowian tekst piosenki ma mocny przekaz, nawołujący do pojednania i łamania podziałów, co idealnie współgra z ideologią muzyki reggae. Dodatkowo w dzisiejszych czasach często o tym zapominamy, a to właśnie jedność i wspólny głos jest gwarancją dobrego jutra.

Teledysk do obejrzenia tutaj: Nagranie zostało zrealizowane w Feel'n'Good studio pod okiem Remigiusza Hadki, natomiast mix oraz mastering to zasługa Macieja Stacha odpowiedzialnego za brzmienia takich wykonawców jak Marcin Wyrostek, Myslovitz czy zespół Cree. Stworzeniem teledysku zajęła się natomiast warszawska ekipa filmowa Perfect View. 
 Roots Rockets jest młodym zespołem reprezentującym polską scenę reggae, na której dzięki dwóm świetnie przyjętym albumom oraz występie w finale programu Must Be The Music mocno zaznaczył swoją obecność.