Wirtuoz gitary na 36. Rawa Blues Festival!

Foto: Mat. Prasowe | AlbertLee

Foto: Mat. Prasowe | AlbertLee

Współpracował z gwiazdami rocka, bluesa i country. Jest dwukrotnym laureatem prestiżowej nagrodę Grammy. Albert Lee – żywa legenda gitary, wirtuoz stylu „finger picking”. Brytyjski muzyk będzie jedną z zagranicznych gwiazd 36 Rawa Blues Festival. Do końca sierpnia, bilety na festiwalowe koncerty można kupić w promocyjnej cenie!

Albert Lee to artysta wszechstronny, doskonale czujący się zarówno w bluesie, jak i country, czy klasycznym rock and rollu. Dorobił się pseudonimu „Mr Telecaster”, który zawdzięcza swojemu ulubionemu modelowi instrumentu.
Lee przez pięć lat współpracował z Erikiem Claptonem (jego grę słychać na płytach „Just One Night”, „Another Ticket”, „Money and Cigarettes”). Nagrywał i koncertował również z formacją eks – Rolling Stonesa Billa Wymana, jednym z liderów Deep Purple Jonem Lordem, czy gwiazdą country Emmylou Harris. Przygotowanie listy utworów uznanych artystów, w których Lee dodał swoje charakterystyczne partie gitarowe wymagałoby napisania osobnego artykułu…
Muzyk ma również w swoim dorobku solowe płyty studyjne. Jego najnowsza produkcja „Highwayman” zaskakuje: Lee postanowił zaprezentować nowe opracowania utworów, które towarzyszyły mu na różnych etapach kariery. Stworzył intymne, kameralne dzieło. Na płycie zagrał nie tylko na gitarze, ale również na instrumentach klawiszowych. Zaprezentował także swój talent wokalny.
Wirtuoz gitary zagra w katowickim „Spodku” 1 października. Wcześniej, muzyk poprowadzi również specjalną klinikę dla gitarzystów – “Masterclass” z Albertem Lee. Szczegóły już niebawem.
Zobacz Albert Lee “Country Boy” w wersji live:

36. Rawa Blues Festival potrwa dwa dni. Bilety na koncerty dostępne są w całym kraju, w sieci Ticketpro. Szczegółowe info o cenach wejściówek: www.rawablues.com oraz na oficjalnym fejsbukowym fanpage’u RBF.

36. Rawa Blues Festival

30/09/2016 NOSPR

KEB’ MO’ + NOSPR
?

1/10/2016 SPODEK

ALBERT LEE
JJ GREY & MOFRO
?
?
?
Laureat Małej Sceny

dodatkowo:

29/09 i 30/09
MASTERCLASS Z ALBERTEM LEE

…Kolejni wykonawcy już niebawem!