Nowy utwór grupy xxanaxx – Meltdown

Xxanaxx---Meltdown---okladka

W maju miną dwa lata od premiery „Triangles“, debiutanckiego albumu duetu XXANAXX. W tym czasie zespół, tworzony przez wokalistkę Klaudię Szafrańską i producenta Michała Wasilewskiego, stał się jedną z czołowych grup na polskiej scenie alternatywnego elektronicznego popu. Dzięki świetnie przyjętemu debiutowi oraz popularności pochodzących z niego przebojowych singli „Stay“ i „Story“, XXANAXX zagrał dziesiątki nierzadko wyprzedanych koncertów w najważniejszych klubach w Polsce, wystąpił na większości liczących się letnich festiwali i zdobył liczne wyróżnienia w plebiscytach czytelników lubianych portali muzycznych, w tym nagrodę dla zespołu roku wg. Muno.pl.

Posłuchaj utworu tutaj

Kiedy w grudniu ubiegłego roku Klaudia i Michał zagrali ostatni koncert w ramach trasy promującej „Triangles“, od razu ruszyli do pracy nad płytą numer dwa.

Z jakim efektem? O tym fani duetu będą mogli przekonać się 3 czerwca, kiedy to swoją premierę będzie miał drugi album XXANAXXu zatytułowany „FWRD“.

 

Zanim już wkrótce XXANAXX zaskoczą pierwszym oficjalnym singlem z ich drugiej płyty, dla swoich fanów mają jej przedsmak w postaci utworu „Meltdown“. Czy w taką łagodną, piosenkową stronę zmierzać będzie cały materiał z „FWRD“? Czy na nowym albumie XXANAXXu więcej jest podobnych inspiracji muzyką R&B z lat 90.? Tego na razie Klaudia i Michał nie zdradzają.

 

 

XXANAXX na Facebooku

XXANAXX na Instagramie

Warner Music Poland na Facebooku