Charyzmatyczny artysta z Florydy kolejną gwiazdą 36. Rawa Blues Festival!

8612625161_4567fe9a20_o_web

Łączą w swojej twórczości blues, funk, soul i rock. Występowali na największych amerykańskich festiwalach. Pora na pierwszą wizytę w Polsce. Warto zobaczyć ich na żywo, bo J.J. Grey & Mofro to prawdziwa koncertowa petarda!

Pochodzą z Florydy, działają od ponad 25 lat. Ich dyskografia liczy dziewięć albumów, ostatni – „Ol’ Glory” –  ukazał się w 2015 roku. Jeśli ktoś chciałby poczuć klimat koncertów charyzmatycznego wokalisty i gitarzysty oraz jego zespołu – powinien sięgnąć po DVD „Brighter Days”, jedno z wydawnictw, które uświetniło jubileusz 40 – lecia wytwórni Alligator Records. JJ Grey and Mofro nagrali aż sześć płyt dla tego legendarnego bluesowego labelu.
Piękna ballada z ich repertuaru – „The Sun Is Shining Down” –  została wykorzystana w jednym z odcinków trzeciego sezonu popularnego serialu „House of Cards”.

– Teksty do moich utworów rodzą się same. Podobnie jest z muzyką. Niezręcznie jest nazywać je „moimi”. Słowa i nuty przychodzą z zewnątrz, inspiruje mnie życie codzienne, zwykłe rozmowy… Potrzebny jest impuls, jakiś temat, a potem wszystko żyje już własnym życiem. Wiele utworów powstało z improwizacji – deklarował JJ Grey w jednym z wywiadów.

Jak jego kompozycje prezentują się w koncertowych interpretacjach? Przekonamy się już 1 października w katowickim „Spodku”.

Bilety na 36. Rawa Blues Festival dostępne są w sieci Ticketpro na terenie całego kraju. Szczegółowe informacje: www.rawablues.com oraz na oficjalnym fanpage’u festiwalu.

36. Rawa Blues Festival

30/09/2016 NOSPR

KEB’ MO’ + NOSPR
?

1/10/2016 SPODEK

JJ GREY & MOFRO
?
?
?
?
Laureat Małej Sceny
Laureat Głosowania Internautów

…Kolejni wykonawcy już niebawem!