Grupa Dollz nagrała utwór i teledysk do serialu w Discovery Channel

dollz7

Złomowisko w Wiązownej, niebosiężne wzgórza wraków i tysiące ton żelastwa. W tej stalowej scenografii, uzbrojona w taczkę i rower, ciężko pracuje niecodzienna para: zwalisty olbrzym i dziewczyna mimoza – w pocie czoła zbierający złom. Nagle, gdy pod hałdą żelastwa dostrzegają elektryczną gitarę, bieg wydarzeń przyjmuje zaskakujący i szalony obrót… Cała sytuacja to nic innego jak plan filmowy klipu muzycznego. Kim są niecodzienni złomiarze?

Dziewczyna to wokalistka, Paulina Kut, a jej gargantuiczny kompan to autentyczny złomiarz, który na co dzień zbiera żelastwo w okolicach Pruszkowa. Teledysk jest obrazem do utworu grupy Dollz pod tytułem „Diament Mój”, który można usłyszeć w czołówce programu „Złomowisko PL” emitowanego na kanale Discovery Channel.

“Ten numer jest jazgotliwy, hałaśliwy i brzmi trochę jak maszyna przewalająca zardzewiałe żelastwo. Wydał nam się idealny do programu o takiej tematyce. Od pewnego czasu nazywamy go złomowym rock-n-rollem.” – śmieje się Paulina. Teledyskowy kompan wokalistki, Marek Pawłowski, to serialowy Krzykacz. “Ten serial jest o prawdziwych ludziach, jestem w nim po prostu sobą. W teledysku jest podobnie, chociaż na tak wielkie szaleństwo przygotowany nie byłem! Jednym słowem – jest złom, jest zabawa!!” – podsumowuje Krzykacz. Czy utwór “Diament Mój” faktycznie wpisuje się w złomową rzeczywistość? Osądźcie sami.

Dollz ma na koncie między innymi występ w półfinale czwartej edycji Must be the Music oraz teledysk z udziałem Adama “Nergala” Darskiego pod tytułem “Tory”. Zespół jest w trakcie przygotowań do nagrania długogrającej płyty, która ukaże się latem 2016 roku. Za jej produkcję odpowiada Andrzej Karp.