KATIE MELUA zaśpiewa we Wrocławiu!

Katie Melua by Josh Shinner

Katie Melua by Josh Shinner

 

Katie Melua, jedna z najbardziej popularnych wokalistek współczesnej sceny muzycznej, zapowiada niezwykłe widowisko muzyczne, w którym obok regularnego zespołu towarzyszyć jej będzie 23-osobowy żeński chór z Gruzji!

Koncert odbędzie się 13 listopada we wrocławskiej hali Orbita i będzie częścią obchodów jubileuszu w 10-lecia, cenionego w Polsce i Europie, Ethno Jazz Festival.

Mistrzowie starożytnej gruzińskiej tradycji wielogłosowego śpiewu, Gori Women’s Choir,  przedstawieni zostali przez Katie jako „zupełnie wyjątkowa orkiestra wokalna”.

Podczas wrocławskiego koncertu wspólnie wykonają nowy materiał z nadchodzącego projektu Katie Melua, jak również zaprezentują szeroki wybór klasycznych piosenek z repertuaru artystki. 

„Ostatnie 18 miesięcy pracy z Gori Women’s Choir w Gruzji było bardzo inspirujące. Jestem niezmiernie podekscytowana wspólną trasą koncertową po Wielkiej Brytanii i Europie tej zimy” mówi Katie.


Gori Women’s Choir został założony w 1970 roku w Szkole Muzyczne w Gori prowadzonej  przez Teona Tsiramua. Gruziński wielogłosowy śpiew został oficjalnie uznany przez UNESCO za niematerialne dziedzictwo kulturowe ludzkości. 

Katie Melua urodziła się w gruzińskim mieście Kutaisi, dorastała w nadmorskim mieście Batumi, a w wieku 9 lat przeniosła się do Belfastu. 

W swoich piosenkach łączy wpływy muzyki pop, folku, bluesa i jazzu. Nagrała dotychczas 6 albumów studyjnych (większość z nich wielokrotnie platynowych), kilka koncertowych, a jej utwory weszły na dziesiątki płyt składankowych.

Odniosła wielki sukces komercyjny i ma wielkie serce – Melua znana jest ze swojej działalności charytatywnej – jest ambasadorem dobrej woli fundacji Save the Children. Publicznie odcina się od show bussinessu oraz pogoni za modą i twierdzi, że pieniądze lepiej wykorzystać na pomoc dla najuboższych.

13.11.16 godz.19.00 Hala Orbita, Wejherowska 34

X lat Ethno Jazz Festival

KATIE MELUA with THE GORI WOMEN’S CHOIR

bilety: 250 zł – I miejsca, 200 zł – II miejsca, 150 zł – III miejsca, 100 zł – IV miejsca

Dostępna jest również ograniczona pula biletów: Meet and Great – 1000 zł oraz VIP – 500 zł

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce

oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.biletyna.pl

rezerwacje: bilety@o2.pl