CocoRosie wracają do Warszawy! 13 maj – piątek – klub Progresja.

CocoRosie Heartache city cover small

Niezwykłe CocoRosie ponownie w Warszawie! Siostry Bianca i Sierra Casady wracają do stolicy w piątek, 13 maja na koncert w klubie Progresja. CocoRosie będą promowały swój najnowszy album „Heartache City”, który wkrótce trafi do polskich sklepów. Przypominamy, że siostry już wcześniej potwierdziły swoje koncerty w Poznaniu (11.05) oraz Wrocławiu (15.05).

Równie utalentowane, co ekscentryczne Amerykanki to ulubienice nadwrażliwców, wyrafinowanych estetów i artystycznej bohemy po obu stronach Atlantyku. Do fanów CocoRosie zaliczają się m.in. Anthony Hegarty (Anhoni), Devendra Banhart czy Jim Jarmusch. Rozentuzjazmowany Jarmusch ich nowy album zrecenzował w swoim stylu:

Brzmi jakby śpiewały dla ciebie dwie Billie Holiday z głosami wyższymi o oktawę, podczas gdy jesteś na kwasie w Tokyo w roku 1926.

Siostry Casady na płytach tworzą baśniową fuzję nowego folku, opery, hip hopu, starego bluesa i chansons. Niezwykłą wrażliwość dziewczyn kształtowały zarówno dziecięce wojaże z matką – artystką indiańskiego pochodzenia, jak i pasje ojca, z którym każdego lata wizytowały rezerwaty Indian w całym kraju. Po rozwodzie rodziców nastoletnie siostry rozdzielono – Sierra wyjechała do Paryża, by uczyć się śpiewu operowego w tamtejszym konserwatorium, Bianca dorastała zaś na nowojorskim Brooklynie. Spotkały się po niemal dziesięciu latach, by w mieszkaniu na Montmartre nagrać niesamowitą debiutancką płytę „La maison de mon reve”.

Najnowszy krążek „Heartache City” to już szósta pozycja w ich dyskografii. Siostry wspominają, że dla nich to swego rodzaju powrót do artystycznych korzeni:

Jak poprzednio, same napisałyśmy i nagrałyśmy większość materiału w naszym studio na farmie na południu Francji. Wystarczyło niewiele sprzętu, trochę zabawek vintage i antycznych instrumentów. Zależało nam na prostej produkcji, by ograniczyć się do tego, co esencjonalne, akustycznego akompaniamentu, brzmień, które sprawiały nam tyle radości w dawnych czasach „La Maison”.

Pomimo prostego choć niezwykłego instrumentarium, „Heartache City” to album niezwykle różnorodny i kolorowy. Utwór „Forget Me Not” czaruje pięknym brzmieniem ksylofonu, piosenka „Tim & Tina” pokazuje jaśniejszą stronę duszy sióstr Casady i ciekawie kontrastuje z utworem tytułowym, malowanym mroczniejszą paletą dźwięków. Z kolei odświętny i romantyczny „Un Beso” odzwierciedla czas spędzony przez Biancę i Sierrę w Buenos Aires.

Siostry tłumaczą: Nasze nowe piosenki brzmią mniej psychodelicznie, mniej tu elektronicznych poszukiwań z ostatnich dwóch płyt. Zależało nam na zakurzonej, południowej aurze z poetycką nutą. Rzuciło nas do Argentyny, gdzie kończyłyśmy nagrywać i miksować płytę z Nicolasem Kalwillem, z którym pracowałyśmy już wcześniej. Duch Buenos Aires zmieszał się z naszym nastoletnio-romansowo-nostalgicznym nastrojem. 

Na koncertach muzyczną wizję sióstr często wzbogacają niezwykłe teatralne charakteryzacje i artystyczne video. Ogromnie cieszymy się, że CocoRosie wraz z nowym materiałem przyjadą do Polski. Na kwiecień zaplanowana jest polska premiera płyty „Heartache City”. Wkrótce ukaże się także krążek projektu Bianca Casady & the C.i.A „Oscar Hocks”. Zapraszamy na niezwykły koncert – w piątek 13 maja w klubie Progresja w Warszawie. Bilety dostępne na stronach Biletomat.pl, Ticketpro.pl, Eventim.pl, Progresja.com, a także w salonach EMPiK, Saturn, Mediamarkt.

CocoRosie „Lost Girl”

CocoRosie „Forget Me Not” http://www.zeit.de/video/2016-02/4771934951001/rekorder-cocorosie-spielen-forget-me-not

CocoRosie 

13.05. Warszawa, Progresja, g. 20.00

https://www.facebook.com/events/585210024975147/

CocoRosie „Heartache City” (NoPaper Records)

Polska premiera: – 15 kwietnia

1. Forget Me Not

2. Un Beso

3. Lost Girls

4. Heartache City

5. Tower of Pisa

6. Bed Bugs

7. Tim and Tina

8. Big and Black

9. Lucky Clover

10. No One Knows She Goes There