Rock na Bagnie VI, Goniądz, nad rzeką Biebrzą, w dniach 1-2 lipca 2016r.

plakat RnB 2016 Antualny 1

Rock na Bagnie to festiwal wspierający niezależną, oraz undergroundową scenę muzyczną. Istniejący od 2010 r. festiwal stał się już wizytówką Podlasia, zdobywając m.in tytuł najlepszego produktu turystycznego województwa podlaskiego w 2015r. przyznawany przez Marszałka Województwa, oraz Prezesa Regionalnej Organizacji Turystycznej. Oprócz lokalnych władz i mieszkańców festiwal doceniają oczywiście fani niezależnego rocka nazywając go „nowym Jarocinem”, natomiast tygodnik „WPROST”  przyznał festiwalowi 3 miejsce w rankingu 21 miejsc na świecie które warto odwiedzić w 2016r. 

To podczas tej imprezy miały miejsce powroty takich legend lat 80-tych jak TZN-XENNA, PROCESSS, CZTERECH KOPNIĘTYCH I FRED czy znanego w środowisku dokumentalisty i fotografa warszawskiej sceny punk rockowej lat 80tych Andrzej Talewicza. Organizatorzy obiecują, że atrakcji nie zabraknie i tym razem, gdyż podczas VI edycji festiwalu, która odbędzie się w dniach 1-2 lipca 2016 r. na plaży miejskiej w Goniądzu zobaczymy całą gamę znanych i szanowanych wykonawców niezależnego i undergroundowego rocka na czele z takimi tuzami jak m.in.:

– PETER AND THE TEST TUBE BABIES – zespół który m.in. obok EXPLOITED i G.B.H tworzył drugą falę brytyjskiego punk rocka na początku lat 80.

– MALEO REGGAE ROCKERS – czołowy przedstawiciel nurtu reggae w Polsce

– CLOSTERKELLER – jedna z najważniejszych grup polskiego rocka gotyckiego

–  PROLETARYAT – jeden z klasyków polskiego rocka.  Zespół, który w oryginalny sposób połączyła punk rock z metalem.

– KONIEC ŚWIATA – bardzo popularny w ostatnim czasie band łączący elementy rock’n’roll, punk, reggae, ska, folk

– GA-GA/ZIELONE ŻABKI – niezwykle popularna punkowa kapela z Jawora

– LENIWIEC – rock’n’roll, punk, reggae, ska, folk na wysokim poziomie

– TZN-XENNA – legenda punk lat 80

–  KARCER – identycznie jak TZN XENNA

– INKWIZYCJA – jeden z najważniejszych przedstawicieli polskiej sceny HC/punk

– ACAPULCO – laureat FMR Jarocin 1986

– IVO PARTIZAN – laureat FMR Jarocin 1985

– ON THE JOB – oi/punk ze Szwecji

– THE CUFFS – rock’n’rollowy powrót po 5 latach

– Dużą atrakcją dla sympatyków brzmień lat 80tych będzie z pewnością występ zespołu Darka Duszy REDAKCJA, gdyż oprócz premierowych utworów z najnowszej płyty Redakcji „Polskie Piekło” Dusza zapowiedział dłuższe sety swoich wcześniejszych zespołów: ŚMIERĆ KLINICZNA i ABSURD.

Oczywiście jak zwykle nie zabraknie wykonawców typowo undergroundowych: DRAH, BLITZED, ON2B, WERWOLF 77, ZDROWIE NA BUDOWIE BAND, PRZECIW, MARTIM MONITZ, FAT FINGERS, THE BASTARD, OD JUTRA, LAZY CLASS, ZBEER, RATRACE…  To nie koniec listy, gdyż do składu dojdzie jeszcze zespół wyłoniony z przesłuchań odbywających się w warszawskim Ośrodku Kultury Ochota w ramach projektu „Grunt to Bunt”.

Oprócz koncertów  organizatorzy jak zwykle przygotowali wiele innych atrakcji: spotkania z autorami książek o tematyce muzycznej, kino festiwalowe, wystawy, oraz turnieje sportowe. Do tego nieskazitelna okolica Biebrzańskiego Parku Narodowego na terenie którego odbywa się festiwal, oraz położona nieopodal Twierdza Osowiec są dodatkowymi atutami skłaniającymi do odwiedzenia Goniądza w pierwszy weekend lipca.

Karnety na festiwal ( przedsprzedaż w cenie tylko 45 zł do końca kwietnia) są dostępne poprzez portale TICKETPRO, i KUP BILECIK.

Więcej informacji: 

www.rocknabagnie.com.pl

www.facebook.com/RockNaBagnieofficial