Nowy klip zespołu Redakcja!

Redakcja_Polskie Piekło

Premiera nowego klipu Redakcji do kawałka DomDom z płyty Polskie piekło wydanej 29 stycznia 2016 roku nakładem Lou & Rocked Boys. Płyta spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem. Chwalono zarówno muzykę jak i teksty celnie komentujące polską codzienność. Pochodzące z niej piosenki pojawiły się m. in. na antenie Trójki, Jedynki, wielu regionalnych rozgłośni Polskiego Radia, jak również w innych komercyjnych stacjach radiowych.

https://www.youtube.com/watch?v=IrDfTPPhwPc

„Domdom” to drugi oficjalny singiel promujący płytę Redakcji „Polskie piekło”. Płyta ukazała się 29 stycznia 2016 roku w renomowanym wydawnictwie Lou&Rocked Boys. Trafiło na nią dwanaście premierowych piosenek z tekstami Darka Duszy. Jest on też autorem muzyki do większości utworów, natomiast cztery piosenki skomponował wspólnie z wokalistą Adamem Antosiewiczem. Oprócz premierowych wykonań, na płytę trafiły dwa klasyczne utwory Absurdu (kapeli Darka z lat osiemdziesiątych): „Zżera mnie dżuma” i „Doły”.

Redakcję założył gitarzysta i tekściarz Darek Dusza, legendarna postać polskiej muzyki punkowej i niezależnej. W latach osiemdziesiątych Darek stworzył Śmierć Kliniczną, jeden z najważniejszych zespołów polskiej sceny niezależnej. Grupa ta łączyła w oryginalny sposób punk rocka z reggae i punk jazzem. Następną kultową kapelą Darka był Absurd. Darek jest również znanym tekściarzem, m.in. autorem piosenek grupy Shakin` Dudi.
Do współpracy w Redakcji Darek zaprosił wokalistę Adama Antosiewicza, Bartka Stuchlika i Łukasza Walczaka. W kwietniu 2011 roku ukazał się debiutancki album zespołu zatytułowany „Horrroskop” (Jimmy Jazz Records). Zespół od tego czasu regularnie koncertuje, prezentując żywiołową mieszanka punk rocka, rock`n`rolla i garażowych brzmień z lat sześćdziesiątych. W repertuarze koncertowym zespołu znalazły się też legendarne utwory Śmierci Klinicznej i Absurdu. W październiku 2012 r ukazał się nowy album Redakcji „Cyfrowe Średniowiecze”. Na nową płytę trafiło 13 premierowych piosenek i dwa utwory Absurdu (dawnego zespołu Darka z lat osiemdziesiątych). Zespół, oprócz serii koncertów w renomowanych klubach, wystąpił m. in. na Festiwalu Ryśka Riedla, na trzech edycjach Festiwalu Rock na Bagnie, na Industriadzie.