SKALPEL I KAMP! ZAGRAJĄ NA 3-MAJÓWCE W HALI STULECIA!

Skalpel

W długi majowy weekend nie warto opuszczać Europejskiej Stolicy Kultury. Wrocławski festiwal 3-Majówka wyrósł na jedną z najważniejszych imprez muzycznych w kraju. W samym sercu Wrocławia wystąpią najlepsze i najpopularniejsze polskie zespoły. Festiwalowe gwiazdy drugi rok z rzędu zagrają na dwóch scenach: plenerowej na Pergoli oraz elektronicznej w Hali Stulecia. I to właśnie w Hali Stulecia wystąpią giganci światowego nu jazzu – legendarny wrocławski duet Skalpel oraz prawdziwy fenomen polskiej sceny muzycznej czyli KAMP!

Skalpel to mistrzowie współczesnej elektroniki, którzy współpracują ze sobą już od 18 lat. Od początku działalności Marcin Cichy i Igor Pudło cierpliwie tworzyli dźwiękowe mozaiki, wycinając sample z kultowych nagrań polskiego i wschodnioeuropejskiego jazzu i dając im nowe, ekscytujące życie. Ich pomysłami zachwycił się DJ Vadim, co zaowocowało wspólną trasą i wydaniem dema „Polish Jazz”, którym natychmiast zainteresowała się słynna brytyjska wytwórnia Ninja Tune. Na tle innych wykonawców Skalpel brzmiał świeżo i niezwykle dojrzale, ich podszyta podskórnym niepokojem erudycyjna muzyka nie odprężała znudzonego słuchacza, lecz stawiała przed nim wyzwania. W 2003 roku ukazała się EP-ka „Sculpture”, a rok później pełnowymiarowa płyta „Skalpel”. Oba wydawnictwa odniosły ogromny sukces. W 2005 roku ukazał się album „Konfusion”, doskonale przyjęty przez publiczność, krytyków i jury prestiżowych Paszportów Polityki, które doceniło zespół za swobodne i twórcze przekraczanie granic muzycznych stylów. Na nowe wydawnictwo grupy fani czekali dziewięć długich lat. W maju 2014 roku ukazała się EP-ka „Simple”, a 10 października płyta „Transit”, na nowo definiująca pojęcie muzyki tanecznej. Skalpel powrócił również na scenę, radykalnie zmieniając formułę swoich występów. Promujący oba wydawnictwa pamiętny występ we wrocławskim klubie Eter przeszedł do legendy.

KAMP! to prawdziwy fenomen polskiej sceny muzycznej. Ich styl to zniewalającej połączenie zimnofalowych brzmień z synthpopem i muzyką klubową z lat 90. Zespół powstał siedem lat temu, wydał kilka przebojowych singli (”Cairo”, ”Heats” i ”Distance Of The Modern Hearts’’), ale prawdziwą popularność zyskał w 2012 roku, kiedy ukazała się ich debiutancka płyta zatytułowana po prostu „Kamp!”. Album został entuzjastycznie przyjęty przez fanów elektroniki, dziennikarzy i krytyków muzycznych. KAMP! zagrał m.in. na Selectorze, Open’erze, SXSW w Austin, The Great Escape w Brighton, Liverpool Sound City, serbskim Exit Festival, Audioriver i Festiwalu Tauron Nowa Muzyka w Katowicach. W 2014 roku ukazała się doskonała EP-ka „Baltimore”, nagrana dla amerykańsko-brytyjskiej wytwórni Cascine. Typowe dla KAMP! przystępne brzmienie zostało zderzone z dusznym klimatem house i minimal, zapowiadając rewolucję, która nastąpiła rok później. Album „Orneta” pojawił się z dnia na dzień, bez żadnej zapowiedzi, kilka godzin po jego oficjalnym zaanonsowaniu. Bezkompromisowa, powalająca brzmieniem i zdecydowanie trudniejsza w odbiorze płyta mimo braku jakiegokolwiek marketingu odniosła niespodziewany sukces, utrzymując się na wysokich miejscach list sprzedaży i notując rekordowe liczby odsłuchań w serwisach streamingowych.

2-3.05 16, od godz.15:00, Hala Stulecia – Pergola, Wrocław, ul. Wystawowa 1

3-Majówka 2016 – najlepsze zespoły na najlepszej imprezie ro(c)ku!

Pidżama Porno, Kult, Happysad, Jelonek, Organek , Artur Rojek , Domowe Melodie, Acid Drinkers, Lao Che, Luxtorpeda , Krzysztof Zalewski, Brodka, Coma, Taco Hemingway, Kortez, Gooral, Skalpel, Kamp!, Hey, Dawid Podsiadło…… następne gwiazdy wkrótce!

Bilety: 52 zł – bilet jednodniowy (ważny na wybrany dzień 2 lub 3.05.16), 77 zł – karnet 2-dniowy. Uwaga, promocyjna cena tylko do końca lutego 2016!

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i Media Markt w całej Polsce

oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl,  www.ebilet.pl, www.eventim.pl. Rezerwacje: bilety@o2.pl