18-nastka LOU&ROCKED BOYS

18-nastka LOU

Bednarek, Enej, Mesajah, Farben Lehre i The Analogs w ciągu jednego wieczoru? Czemu nie!

Już 20 lutego we wrocławskich Zaklętych Rewirach swoje osiemnaste urodziny świętować będzie jedna z największych niezależnych wytwórni muzycznych w Polsce – LOU & ROCKED BOYS. Z tej okazji odbędzie się koncert, w którym wezmą udział zespoły należące do labelu i ich goście.

Podczas koncertu na trzech scenach zaprezentuje się 18 artystów związanych z wytwórnią. Jedni z LOU & ROCKED BOYS są dłużej, inni krócej, jedni są znanymi szerokiej publiczności, inni mają status artysty kultowego lub dopiero debiutują. Te 18 zespołów to najlepsza możliwa, elitarna reprezentacja działalności wytwórni. Większość z grających na imprezie zespołów, artystów wydała w ciągu ostatniego roku płytę – niektóre debiutancką, inne którąś z kolei.

Artyści LOU & ROCKED BOYS są dobrze znani fanom festiwali. W zeszłym roku żaden większy festiwal nie odbył się bez reprezentanta wytwórni. Koncerty przyciągają tłumy, bo ich znakami rozpoznawczymi są świetny kontakt z publicznością oraz energia i charyzma wylewające się ze sceny.

Początki Lou & Rocked Boys sięgają 1998 roku i bezpośrednio związane są z ukazaniem się płyty „Zmierzch” i reedycji na CD pierwszego albumu „Biologia z drugiej strony” formacji Prawda. To właśnie w tym zespole na posadzie basisty i wokalisty terminował założyciel wytwórni – Sławomir „Melon” Świdurski. Na przestrzeni lat wytwórnia przeobraziła się z małego punkrockowego labela w całkiem dobrze funkcjonującą firmę, która z założenia promuje i dystrybuuje muzykę niezależną ocierającą się stylistycznie o punk, reggae, folk, ska, czy też ciekawe alternatywne lub wręcz psychodeliczne projekty rockowe.  Nakładem wytwórni ukazało się wiele świetnych albumów, które na stałe wpisały się na karty historii Polskiego Rock’n’Rolla. Przez label przewinęło się całe mnóstwo zespołów, m. in: Cela Nr 3, Hurt, Apteka, Włochaty, Sedes, Analogs, Blade Loki, The Bill, Zielone Żabki, Sex Bomba, Defekt Muzgó, Abandon, Podwórkowi Chuligani, Haydamaky, Leniwiec, Inoros, Kremlowskie Kuranty, Strajk, Habakuk, CGB, Radio Bagdad, Bethel, Konopians, Fort BS, Bezjahzgh, Tabu, Radical News, Zabili Mi Żółwia, Zmaza, Ofensywa, LD 50, Enej, Bednarek, Tides From Nebula, Blinded, Disparates, Ga-Ga czy też Argentyńska formacja Argies, australijski The Rumjack, brytyjski The Ukrainians czy francuski Charge 69.