Mocny debiut. ISLANDERS – Falling Liars

9b49b7c7-d1cf-4622-8328-ca62406d4eac

Prezentujemy nowe odkrycie na scenie polskiej muzyki alternatywnej. Formację ISLANDERS tworzą ludzie z pasją do nowych brzmień. Indie Pop to gatunek, którym najłatwiej określić ich muzykę, choć to nigdy nie jest jednoznaczne. Najwięcej inspiracji czerpią z takich artystów jak: Florence and the Machine, Rae Morris, Lapsley, Lana del Rey, Coldplay, Sam Smith.

Pomysł na piosenkę „Falling Liars”, zrodził się w głowie Mikołaja, w pewien burzowy, pochmurny dzień. Choć Mikołaj i Natalia zajmują się śpiewem, to jednak dopiero ten utwór połączył ich głosy. Każdy z nich napisał swoją część piosenki, a charakterystyczny dwugłos, który pojawia się na refrenach ułożył się naturalnie, już podczas pierwszej próby nagrania. . Piosenka pojawiła się również na składance „Dobra alternatywa 2” wydanej przez HQT.

ZOBACZ – Islanders „Falling Liars”


10. stycznia odbyła się internetowa premiera klipu do singla „Falling Liars”, który spotkał się z dużym uznaniem w sieci. Zdjęcia teledysku odbyły się w otoczeniu malowniczych dębów w Rogalinie pod Poznaniem, a scena otwierająca klip została nakręcona w Starym Domu w Żelichowie, w którym od czasów wojny nic nie zostało naruszone czy zmienione, co pomogło stworzyć niepowtarzalny klimat.

Trzonem zespołu są Natalia i Mikołaj – wokaliści, autorzy muzyki i tekstów oraz Michał Pietrzak – producent, i gitarzysta. W skład formacji ISLANDERS wchodzą również Sebastian Skrzypek (perkusja), Michał Franz (gitara basowa), Patryk Sikora (pianista i aranżer), Wojt Birdsen (gitara i elektroniczne brzmienia)

ISLANDERS zaprezentowali swój premierowy singiel, na żywo, w Sali Ziemi w Poznaniu podczas Koncertu Noworocznego. Towarzyszyła im Orkiestra Symfoniczna pod batutą prof. Marcina Sompolińskiego oraz tancerze Anna Głogowska oraz Rafał Maserak. Podczas koncertu wystąpili również Edyta Górniak i Mieczysław Szcześniak.

„Falling Lias” to dopiero początek. Możemy zdradzić, że zespół pracuje już nad kolejnymi utworami.

Więcej informacji o piosence, klipie, muzykach znajdziecie Państwo TUTAJ