PET SHOP BOYS: nowy album!

image002-43

„SUPER”, nowy studyjny album Pet Shop Boys, ukaże się 1 kwietnia! 

Płyta powstawała w Berlinie i Londynie. Za produkcję i miks wykonany w Los Angeles odpowiada Stuart Price. Na albumie znajduje się 12 kompozycji duetu Tennant/Lowe. Pierwszym singlem promującym album będzie utwór „The Pop Kids”, klasyczny hymn PSB, który przywołuje londyńską scenę klubową wczesnych latach 90-tych.

Pet Shop Boys potwierdzili także 4 koncerty w londyńskim Royal Opera House, które odbędą się 20, 21, 22, 23 lipca. Koncerty zatytułowane  „Inner Sanctum” będą jedyną możliwością żeby zobaczyć zupełnie nowy show Pet Shop Boys, przygotowany przez współpracowników zespołu, Esa Devlina i  Lynne’a Page’a. Z okazji premiery płyty zespół przygotował specjalną stronę internetową: http://www.whatissuper.co/

Pet Shop Boys mówią: „To było świetne wrócić do studia ze Stuartem Pricem i kontynuować pracę, tam gdzie skończyliśmy przy „Electric”. Jesteśmy podekscytowani tym co udało nam się osiągnąć. Ekscytujące będzie także zagranie elektronicznej muzyki w Royal Opera House – tak wielkiej i pięknej sali. To będą 4 specjalne wieczory, a także nasze jedyne koncerty w Wielkiej Brytanii w tym roku”.

„SUPER” ukaże się w formatach CD i LP. 

 

Lista utworów:

Happiness

The Pop Kids

Twenty-something

Groovy

The dictator decides

Pazzo!

Inner sanctum

Undertow

Sad robot world

Say it to me

Burn

Into thin air