Steel Panther zapowiadają „Live From Lexxi’s Mom’s Garage”!

image003-25

Steel Panther oficjalnie ogłosili szczegóły pierwszego pełnometrażowego filmu, w którym zespół wykonuje akustyczny set złożony z 10 utworów. Koncert poprzeplatany jest fabularnymi fragmentami. Wydawnictwo ukazuje Steel Panther w całej okazałości i rozpuście. Album ukaże się 26 lutego w formacie CD i CD+DVD. Z okazji premiery Zespół udostępnił video do zupełnie nowego kawałka „That’s When You Came In”:

Dla niewtajemniczonych: zespół Steel Panther powstał w 2000 roku. W skład grupy wchodzą Michael Starr (główny wokalista), Satchel (gitarzysta), Lexxi Foxx (basista) i Stix Zadinia (perkusista).

„Live From Lexxi’s Mom’s Garage” zostało nagrane w październiku w Los Angeles, gdzie zespół wystąpił tylko dla damskiej publiczności, nie licząc jednego grubasa, któremu jakoś udało się dostać bilet. Występ miał miejsce w wielkim i profesjonalnie oświetlonym garażu Pani Foxx (Bobbie Brown), która całkiem przypadkiem jest także matką Lexxi’ego Foxxa.

Muzyczna część filmu to zespół wykonujący swoje największe hity w wersjach akustycznych (utwory tj. „Party Like Tomorrow Is The End Of The World”, „Community Property” czy „Death To All But Metal”). Pomiędzy utworami, Steel Panther starają się dowiedzieć…o tym przekonajcie się sami! Trailer do „Live From Lexxi’s Mom’s Garage” można zobaczyć tutaj:

Lexxi Fox mówi: „To było bardzo przyjemne, grać nasze utwory na nowych, drewnianych gitarach w garażu mojej matki. Satchel mówi, że może być moim ojcem, ale nie wiem o co mu chodzi”.