Współautor hitu See You Again debiutuje. Album Nine Track Mind Charliego Putha 29 stycznia 2016

Charlie Puth - Nine Track Mind - Album Artwork_S

29 stycznia 2016 ukaże się debiutancka solowa płyta  Charliego Putha, współautora superprzeboju „See You Again” z filmu „Szybcy i wściekli 7”. Album nosi tytuł „Nine Track Mind”.

Charlie Puth to ogromnie utalentowany absolwent prestiżowej szkoły Berklee College Of Music. Będąc nastolatkiem uczył się muzyki klasycznej i jazzu w Manhattan School Of Music w nowojorskim Harlemie. W tym okresie zaczął publikować swoje piosenki oraz covery na YouTubie. A potem… Potem słynna prezenterka telewizyjna Ellen DeGeneres zaprosiła Charliego do programu po tym, jak usłyszała jego przeróbkę „Someone Like You” Adele. Audycję DeGeneres oglądają miliony Amerykanów, więc liczba wielbicieli talentu Putha zaczęła gwałtownie rosnąć.

Mając niespełna 24 lata Charlie Puth jest twórcą rozpoznawalnym, który dokładnie wie, czego chce. A chce na bazie ukochanego popu tworzyć piosenki, zahaczające o hip-hop, soul, jazz.

Pierwszym singlem promującym album jest piosenka „Marvin Gaye” będąca hołdem dla tragicznie zmarłej legendy soulu. Gościnnie w utworze pojawia się Meghan Trainor. Piosenka zdobyła szczyty list w Anglii i Irlandii. W Polsce utwór dotarł na trzecie miejsce najchętniej granych utworów w Polsce. Porywające wykonanie przeboju z udziałem Meghan Trainor miało miejsce na gali American Music Awards. Zapis tego występu można obejrzeć klikając w ten link:

http://abc.tv/1SWM43t

Kolejnym singlem promującym płytę „Nine Track Mind” jest otwierająca materiał kompozycja „One Call Away”. Utwór sukcesywnie wspina się na listach przebojów. Powstał do niego teledysk, który jest do obejrzenia tu:

 

Charlie nagrał kompozycję „One Call Away” w kilku wersjach. Niedawno, na zlecenie firmy Fiat Chrysler Automobiles, powstał inny miks oraz wideoklip do piosenki. W filmiku występują Brett Eldredge, Ty Dolla $ign i Sofia Reyes. 90-sekundowy obrazek jest do obejrzenia na tej stronie:

Tracklista płyty:

 

 1. One Call Away
 2. As You Are (Feat. Shy Carter)
 3. Marvin Gaye (Feat. Meghan Trainor)
 4. My Gospel
 5. Know Your Name
 6. Losing My Mind
 7. Up All Night
 8. Left Right Left
 9. Then There’s You
 10. Suffer
 11. Hard
 12. Some Type Of Love
 13. Wiz Khalifa – See You Again (feat. Charlie Puth) [From „Furious 7”]

_ _ _ _

 

Przypomnijmy, że numer „See You Again” (współkomponowany z Wizem Khalifą) aż 12 tygodni znajdował się na szczycie listy „Billboardu”. W sumie piosenka znalzła się na pierwszym miejscu singlowych podsumowań w aż 90 krajach, a wideoklip do niej obejrzano ponad miliard razy!

Warto także pamiętać, że Charlie Puth to ogromnie utalentowany absolwent prestiżowej szkoły Berklee College Of Music. Będąc nastolatkiem uczył się muzyki klasycznej i jazzu w Manhattan School Of Music w nowojorskim Harlemie. W tym okresie zaczął publikować swoje piosenki oraz covery na YouTubie. A potem… Potem słynna prezenterka telewizyjna Ellen DeGeneres zaprosiła Charliego do programu po tym, jak usłyszała jego przeróbkę „Someone Like You” Adele. Audycję DeGeneres oglądają miliony Amerykanów, więc liczba wielbicieli talentu Putha zaczęła gwałtownie rosnąć.