Kosmo dla Fundacji Iskierka – Z jednego serca (Video)

kosmo

Projekt „Z jednego serca” to przedsięwzięcie wyjątkowe. Zaangażowanych w jego realizację jest kilkadziesiąt osób. Założeniem jest idea przekazywania sobie dobrej energii w biegu codziennych wydarzeń, podczas których często zapominamy o innych i o tym, że jest w nas wielka moc. Treść tego społecznego apelu przekazujemy poprzez świąteczną piosenkę zespołu Kosmo wraz z teledyskiem współtworzonym przez Fundację ISKIERKA (ZOBACZ: https://goo.gl/GfoZAA).

 

Na przykładzie dzieci, zarówno tych chorych jak i zdrowych, chcemy pokazać, że wszystko zaczyna się w jednym sercu… sercu młodego człowieka. Dobro dojrzewa z nim przez całe życie. Do projektu zostało zaproszonych sześcioro wokalistów z różnych kręgów, muzyków, filmowców oraz rodziców i dzieci. Podopieczni Fundacji ISKIERKA zarówno z Oddziału Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Zabrzu oraz te poza leczeniem szpitalnym, tańczące dzieci z BADOO Dance Group oraz śpiewające z zespołu wokalnego Ślązaczek z Pałacu Młodzieży w Katowicach. Fundacja ISKIERKA od 2006 r. pomaga dzieciom z chorobą nowotworową i ich rodzinom. Udziela wsparcia finansowego, psychologicznego i społecznego. Kupuje leki i sprzęt medyczny, remontuje i doposaża oddziały szpitalne oraz finansujemy ogólnopolskie badania naukowe w zakresie skuteczniejszej diagnostyki w dziedzinie hematologii i onkologii dziecięcej. Jednak w walce z chorobą, optymizm i pozytywne nastawienie są równie ważnymi elementami terapii , jak drogie lekarstwa. Dlatego pomaga „oswoić” chorobę oraz łamiemy stereotypy pokazując, jak niemożliwe staje się możliwym. Organizuje różnorodne projekty terapeutyczne i integracyjno – rehabilitacyjne. Spełnia marzenia dzieci, warsztaty artystyczne i edukacyjne, organizujemy aktywny wypoczynek.

Teledysk zrealizowano na Oddziale Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Zabrzu, BO TAK Wege Przestrzeń, Pole do popisu studio kulinarne.

Przekaż 1% podatku na pomoc dzieciom z chorobą nowotworową KRS 0000248546.

W projekcie udział wzięli:

– zespół Kosmo – autorzy muzyki i słów piosenki „Z jednego serca” (Kasia Kosmo, Julek Greń);

– Fundacja ISKIERKA – beneficjent;

– Cofeina Studio – realizacja nagrań, produkcja, miks piosenki;

– High End Studio Grzegorz Piwkowski – mastering;

– Emot Studio – współrealizacja teledysku;

– AJK movies – współrealizacja teledysku;

– BADOO Dance Group pod kierownictwem Małgorzaty Żołnierek;

– zespół wokalny Ślązaczek z Pałacu Młodzieży w Katowicach pod kierownictwem Bożeny Czyż.

– wokaliści: Kasia Kosmo (Kosmo), Sandra Jakubowiak, Noemi Lemańska, Thomas Grotto, Michał Łanuszka, Krzysztof Wałecki (Vintage);

– muzycy: Marek Podkowa (saksofon), Paweł Pawłowski (gitary), Paweł Lemański (instrumenty klawiszowe), Julek Greń (gitara basowa), Łukasz Zając (perkusja);

– operatorzy kamer: Bartłomiej Zylla, Grzegorz Długiński, Arkadiusz Kaczorek, Paweł Lemański.