BLACK STONE CHERRY: pierwszy singiel zapowiadający album „Kentucky”!

image001-30

BLACK STONE CHERRY są już gotowi do wydania 5 studyjnego albumu „Kentucky” – płyta ukaże się 1 kwietnia 2016 roku! Tytuł wydawnictwa to nazwa stanu, z którego pochodzi zespoł, a zawartość muzyczna to powrót do korzeni. Członkowie grupy pracowali z dawnym inżynierem w lokalnym studio Barrick Recording, gdzie 8 lat temu stworzyli swój imponujący debiutancki album.

Pierwszym singlem promującym nadchodzący krążek jest utwór „The Way Of The Future”, którego można posłuchać tutaj:

Frontman i gitarzysta, Chris Robertson mówi: „Jesteśmy bardzo podekscytowani zbliżającą się premierą „Kentucky”. Od czasu wydania debiutanckiej płyty chcieliśmy wrócić do studia, w którym wszystko się zaczęło i to się w końcu udało. Właściciel studia/inżynier nagrań, cały świetny sprzęt, który się tam znajduje i BLACK STONE CHERRY, ponownie razem. To jak do tej pory nasz najbardziej wyjątkowy album. Jest coś bardzo specjalnego tych utworach i nie mogę się doczekać, aż to wszyscy usłyszycie”.

Gitarzysta Ben Wells dodaje: „Ta płyta jest naszą najcięższą i najbardziej agresywną jak do tej pory. Weszliśmy do studia skupieni, ale nie do końca przygotowani. W taki sposób chcieliśmy zostawić miejsce na kreatywność, którą można rozwinąć w studio i to się udało. To pierwsza płyta całkowicie wyprodukowana przez nas”.

 

Lista utworów:

 1. The Way Of The Future
 2. In Our Dreams
 3. Shakin’ My Cage
 4. Soul Machine
 5. Long Ride
 6. War
 7. Hangman
 8. Cheaper To Drink Alone
 9. Rescue Me
 10. Feelin’ Fuzzy
 11. Darkest Secret
 12. Born To Die
 13. The Rambler

 

Album Black Stone Cherry „Kentucky” ukaże się w Polsce 1 kwietnia 2016 r. dzięki firmie Mystic Production.