BORÓWKA MUSIC FESTIVAL w Starym Klasztorze!

henry-davids-gun2

Klub muzyczny Stary Klasztor wspólnie z agencją koncertową Borówka Music zapraszają na pierwszą edycję mini-festiwalu muzyki indie – folkowej.

13 marca na scenie Starego Klasztoru zagrają HENRY DAVID’S GUN z Polski, TEDDY JR. z Holandii oraz SASHA BOOLE z Ukrainy.

Pierwszą pulę biletów w promocyjnej cenie jedynie 10 zł można już rezerwować pod adresem: bilety@o2.pl

Henry David’s Gun [Polska]

Lubisz muzykę filmową, akustyczną? Taką w klimacie Nicka Cave’a czy Bon Iver? Posłuchaj zatem Henry David’s Gun! Trio tworzy muzykę z pogranicza gatunków singer-songwriter, indie-folk oraz folk-rock. Pozostaje przy tym wierne czemuś, co można określić jako „analogowo-akustyczne” podejście do muzyki. Relacje między ciszą a dźwiękami tworzą w Henry David’s Gun nabrzmiałą emocjami warstwę rozcinaną charakterystycznym męskim wokalem.

Strona internetowa zespołu: www.henrydavidsgun.bandcamp.com

Teddy Jr. [Holandia]

To świetny holenderski songwriter. Koncertując przemierzył pół Europy. Grał m. in. w Holandii, Francji, Belgii, Polsce i w Niemczech. Występował m. in. jako support przed New Model Army i Peterem Gabrielem. Występował też na kilku festiwalach w naszym kraju. Teddy w muzyce łączy folkowe brzmienia z energią grunge’u lat 90-tych. Teddy Jr. wystąpi w duecie – ze świetnym akordeonistą Pawłem Cieplakiem. Będzie energia, będą dobre teksty i dobre melodie.

Strona internetowa zespołu: www.soundcloud.com/teddy-jr

Sasha Boole [Ukraina]

To jeden z najważniejszych przedstawicieli ukraińskiej sceny folkowej. Ale nie chodzi o folk w tradycyjnym swetrze i z kobzą, lecz o ten z whisky, opowieściami i ciągłą podróżą. Lubisz Boba Dylana, Johnny’ego Casha albo Neila Younga? Prawdopodobnie polubisz też Sashę. Artysta gra na gitarze, banjo i harfie. Jego muzyka wypływa z amerykańskiego folku. To pierwotne, nieco brudne brzmienie. Sasha zagrał setki koncertów. W Polsce miał swoje trasy, ale grał też wspólne koncerty z takimi artystami jak CeZik & KlejNuty, Król, Lilly Hates Roses, Lao Che, Peter J. Birch i Strachy Na Lachy. 

Strona internetowa artysty: www.sashaboole.bandcamp.com

Borówka Music

Jesteśmy agencją koncertową, która przez osiem lat zorganizowała ponad 1600 koncertów. 90 procent z nich odbyło się na terenie Polski, pozostałe w kilkunastu europejskich krajach. Obsługiwaliśmy kilkadziesiąt polskich tras koncertowych artystów z Islandii, Wielkiej Brytanii, Czech, Ukrainy, Szwecji, Danii i kilku innych krajów. To my prowadzimy (od strony artystycznej) Kawiarnię Baszta w Ostrzeszowie, cykl z muzyką alternatywną Niepokorni w krakowskim klubie Żaczek czy koncerty w łódzkim mieszkaniu – House Gigs Pogonka. Na tym festiwalu chcemy zaprezentować Wam artystów działających w Borówka Music.

13.03.16 godz.19.30 klub muzyczny Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1

Borówka Music Festival

HENRY DAVID’S GUN, SASHA BOOLE, TEDDY JR.

bilety: 10 zł – 50 szt. wyłącznie rezerwacje: bilety@o2.pl, 15 zł – przedsprzedaż, 20 zł – w dniu koncertu

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce

oraz w serwisach: www.biletin.plwww.ticketpro.pl,  www.ebilet.plwww.biletyna.pl

rezerwacje: bilety@o2.pl