Little Simz: „nowy król hip-hopu”!

image002-40

Little Simz to 21-letnia raperka, która zaznaczyła swoją obecność na scenie hip-hopowej serią wydawnictw (mixtape’ów) wyróżnionych przez prestiżowe media, jak The Independent, BBC, The Guardian, Pitchfork i wielu innych.

Magazyn Wired napisał o niej, że jest „nowym królem hip-hopu (zgadza się, królem!)”. Artystka nominowana była także do wielu nagród m. in. BET, MOBO, WORLDWIDE AWARDS i Dice Awards. Jej debiutancki album „A Curious Tale Of Trials + Persons” ukazał się w USA i Wielkiej Brytanii jesienią, a w Polsce dostępny będzie w styczniu.

„Gratitude” to drugi po „Dead Body” oficjalny klip z docenionego przez krytyków albumu „A Curious Tale Of Trials + Persons”. Nowy klip można zobaczyć tutaj:

http://vevo.ly/HmaFej

„Gratitude” został nakręcony w Cape Town, a za reżyserię odpowiada Jeremy Cole. W klipie wykorzystane zostały autentyczne fragmenty filmów nagranych podczas studenckich protestów #FeesMustFall, które uchwycił aktywista i artysta Imraan Christian. Klip pokazuje ducha zmian, który objawia się pod postacią nowej generacji aktywistów, naukowców, studentów oraz społeczników, kreujących zmieniający się globalny krajobraz.

W ramach trasy koncertowej „A CURIOUS TALE OF TRIALS + PERSONS: THE TOUR” młoda artystka przyjedzie na jeden koncert do Polski – wystąpi 22 stycznia w warszawskim klubie Miłość.