BELTAINE & GLENDALOUGH – irlandzka muzyka i taniec z okazji Dnia Świętego Patryka!

beltaine&glendalough

Foto: Mat. Prasowe

 

Z okazji święta patrona Irlandii zapraszamy na wspaniały spektakl muzyczno – taneczny inspirowany kulturą celtycką i bretońską!

15 marca w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze zaprezentują się dwa znakomite zespoły: BELTAINE oraz GLENDALOUGH.

Będzie to niezwykłe zderzenie irlandzkiej i bretońskiej muzyki oraz irlandzkiego tańca na żywo. 

Beltaine to jeden z bardziej oryginalnych zespołów polskiej sceny folkowej. 

Charakterystyczne brzmienie grupy jest wynikiem zderzenia różnych osobowości o skrajnie odmiennych doświadczeniach muzycznych. Główną inspiracją dla muzyków jest szeroko pojęta tradycja irlandzka i bretońska, ale muzycznie zespół zmierza po prostu przed siebie. Eksperymentuje 

i zaciera granice między tradycją a nowoczesnością. Od początku ogromną siłą Beltaine były żywiołowe koncerty, entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność na każdej szerokości geograficznej. Grupa koncertowała m.in. w Malezji, Meksyku, USA i Kanadzie; jest regularnie zapraszana na prestiżowe festiwale w całej Europie. 

W 2011 roku Beltaine otrzymał nagrodę „Irish Music Award” w kategorii Top Celtic Rock Band przyznawaną przez American Irish Association. 

Glendalough – to najdłużej działający zespół tańca irlandzkiego na Śląsku. Łączą style taneczne, szukając nowych możliwości wykorzystania tradycyjnego tańca irlandzkiego. Wykonują delikatny taniec w baletkach i widowiskowy step irlandzki, a ich wizytówką są fuzje tańca irlandzkiego z innymi stylami, takimi jak tango argentyńskie, flamenco, taniec ludowy, tribal czy jazz.

(występowali m.in. na Sharjah Water Festival w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz Öland Celtic Irish Music Festival w Szwecji).

15.03.16 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1

Ethno Jazz Festival – Dzień Św. Patryka

BELTAINE & GLENDALOUGH: muzyka i taniec – miusjik tour 2016

bilety: 50 zł – I miejsca, 40 zł – II miejsca, 30 zł – miejsca stojące/tańczące

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce

oraz w serwisach: www.biletin.plwww.ticketpro.pl,  www.ebilet.pl

rezerwacje: bilety@o2.pl