Coria – w poniedziałek premiera teledysku, koncertowe plany

Coria - Kwestia Czasu-4
Już w najbliższy poniedziałek, 30 listopada odbędzie się premiera nowego teledysku zespołu Coria. Obrazek nakręcono do utworu „Z całych sił”, wybranego na drugiego singla promującego najnowszy ich album „Kwestia czasu”.
Już dziś w TYM miejscu można obejrzeć zdjęcia z planu teledysku.
Album zatytułowany „Kwestia czasu” jest następcą bardzo ciepło przyjętego krążka „Teoria splątania”, którym w 2014 roku ten młody zespół z Jastrzębia Zdroju zadebiutował na muzycznej scenie. Zespół będzie promować nowy album serią koncertów.

Znamy już pierwsze potwierdzone daty:

27.11.2015 Katowice – 2B3
29.11.2015 Warszawa – Targi Co Jest Grane
08.01.2016 Nowa Ruda – Miejski Ośrodek Kultury
09.01.2016 Kłodzko – Nota Bene Cafe
22.01.2016 Wrocław – Od zmierzchu do świtu
23.01.2016 Opole – Zebra
04.02.2016 Warszawa – Harenda
05.02.2016 Łódź – Łódzki Dom Kultury
11.02.2016 Poznań – Alligator
12.02.2016 Ostrów Wielkopolski – Fanaberia Art Club
20.02.2016 Częstochowa – GTFP

Posłuchaj Promomix płyty:

Coria – „Drugie Dno” singiel:

Przypomnimy, zespół Coria wydał swoją debiutancką płytę w październiku 2014 roku. Album został zauważony w podsumowaniach roku zarówno wśród branżowej prasy, jak i wśród fanów rocka. Ten młody zespół powstał z połączenia byłych muzyków polskiej grupy rockowej Symetria (na swoim koncie mieli dwa albumy studyjne oraz m.in. support przed Guns’N Roses) i charyzmatycznego wokalisty znanego z programu X-Factor oraz Must Be The Music – Tomasza Mrozka. Pierwszym wspólnym nagraniem był wydany w 2013 roku singiel „Niepokój”. Pomimo młodego wieku muzyków zespół ma bogatą historię sceniczną ale najważniejszym jak dotąd koncertem jest ten z czerwca 2014 roku. Zespół wygrał wówczas konkurs ‘Life On Stage’, którego nagrodą było zagranie koncertu na jednej scenie m.in. z Soundgarden i Ericem Claptonem!! Corię wyróżniają przede wszystkim polskie teksty, nietuzinkowa barwa głosu wokalisty i ciekawe aranżacje gitarowe. Jak sami o sobie mówią: „W zespole najważniejsze jest tworzenie muzyki i wspólna pasja do ciężkiej pracy. Można powiedzieć, że Coria to grupa przyjaciół, którzy ponad wszystko kochają tworzyć muzykę i grać koncerty.” 3 listopada br. zespół Coria otworzył koncert zespołu Europe!

20 listopada ukazuje się ich drugi studyjny album zatytułowany „Kwestia czasu”. Dominik Stypa, gitarzysta Corii tak komentuje znaczenie tego tytułu: „Kwestią czasu jest wszystko wokół nas. Podobnie jak kwestią czasu było wydanie tego albumu. Poprzez tytuł tego krążka chcieliśmy zwrócić ludziom uwagę na naszą ciężką pracę w dążeniu do muzycznych marzeń”. Tomek Mrozek, wokalista zespołu dodaje: „Wszystko jest kwestią czasu… Przy pracy nad drugim albumem odczuliśmy tę rację dosłownie. Nasze starania i ciężka praca coraz częściej kończą się dobrymi, zaskakującymi nas pozytywnie efektami. Chcemy wraz z nową płytą gloryfikować hasło, że  ‘marzenia się spełniają, wystarczy na nie pracować’. Lubimy, gdy nasi odbiorcy utożsamiają się z naszymi kompozycjami, dlatego też definiowanie tytułu naszej drugiej płyty pozostawiamy im gdy już zapoznają się z jej zawartością”.
Coria – skład:
Tomasz Mrozek – wokal
Konrad Konopka – gitara basowa
Przemek Gierat – gitara prowadząca
Dominik Stypa – gitara solowa
Damian Bonczek – perkusja
Coria – strony oficjalne:
www.facebook.com/coriapl