FOO FIGHTERS zaskakują fanów premierą zupełnie nowego materiału – EP-ka ‘Saint Cecilia’ już dostępna !

Saint-Cecilia-EP-560x560Tajemnicze odliczanie na stronie internetowej Foo Fighters wreszcie dobiegło końca – teraz wiadomo, że zwiastowało ono premierę EP-ki z niepublikowanymi dotychczas piosenkami zespołu – „Saint Cecilia EP” !

5 Nowych utworów powstało podczas krótkiego urlopu, jaki FF wzięli w październiku tego roku podczas trasy promującej najnowszy album zespołu – „Sonic Highways”. Wszystko wydarzyło się w Austin w Teksasie (stanie, w którym powstała też rewolucyjna koncepcja ‘Sonic Highways’!) w hotelu Saint Cecilia. Czy trzeba jeszcze dodawać, że Św. Cecylia jest patronką zespołów wokalno-instrumentalnych a jej święto obchodziliśmy wczoraj, 22 listopada?

Mimo, że Dave Grohl i spółka mogli nagrywać nowe dźwięki w znajdującym się nieopodal profesjonalnym studio, zdecydowali się przenieść proces twórczy do pokoi hotelowych, baru i hotelowej kuchni, aby uchwycić spontaniczność i ducha nowego materiału. Na nagrania zaprosili przyjaciół, znajomych i… sąsiadów, którzy tylko dzięki temu nie zgłosili zakłócania ciszy nocnej. Jak zwykle w przypadku Foo Fighters, wyszedł z tego kawał dobrej muzyki.

„Saint Cecila EP” dostępna jest do darmowego pobrania na oficjalnej stronie zespołu (wraz z listem Dave’a Grohla do fanów, opisującego kulisy jej powstania), można ją też odsłuchać już w serwisach streamingowych. Wszyscy, którzy pragną mieć też jej wersję fizyczną, 5 lutego będą mogli nabyć specjalnego limitowanego winyla z tym materiałem. Nie jest planowana jego premiera na płycie CD.

W świetle niedawnych zamachów terrorystycznych we Francji, zespół zadedykował nowy materiał wszystkim poszkodowanym w trakcie tych wydarzeń.

 

Tracklista ‘Saint Cecilia EP’:

  1. Saint Cecilia
  2. Sean
  3. Savior Breath
  4. Iron Rooster
  5. The Neverending Sigh

Źródło: Sony Music