Premiera: Krzysztof Krawczyk – Tańcz mnie po miłości kres. Piosenki Leonarda Cohena

tancz-mnie-po-milosci-kres-piosenki-leonarda-cohena-b-iext30624148

Wiele ich łączy: mają niepowtarzalne, charakterystyczne głosy, śpiewają prosto z serca przepełnionego emocjami, sprawdzili się w przeróżnych stylach, koncertowali na całym świecie, mają za sobą aktorskie epizody, a w ich karierze i życiu nie brakowało ciężkich chwil.

Teraz jeden z nich postanowił przefiltrować emocjonalne utwory kolegi po fachu przez swoje doświadczenia. Efektem tego jest wyjątkowa płyta Krzysztofa Krawczyka z kompozycjami Leonarda Cohena.

„Kiedy pierwszy raz usłyszałem go w Kanadzie, nie znając dobrze języka angielskiego, zdałem sobie sprawę, że w tym spokojnym głosie, którym tak uwodzi publiczność i z którego bije charyzma, zakamuflowane są duże emocje. W czym? W tekstach, których subtelności nie byłem wtedy w stanie zrozumieć” – opowiada Krzysztof Krawczyk o swoim pierwszym spotkaniu z twórczością Cohena. Dziś jest nią przesiąknięty, w dużej mierze dzięki fantastycznym, poetyckim tłumaczeniom Macieja Zembatego. Wraz z producentem i aranżerem Wiesławem Wolnikiem, kompozytorem i wokalistą Ryszardem Kniatem oraz kilkunastoma innymi doświadczonymi muzykami Krawczyk przygotował zestaw 12 niezapomnianych przebojów Leonarda Cohena w zaskakujących aranżacjach.

Na płycie „Tańcz mnie po miłośći Kres – Piosenki Leonarda Cohena” znalazły się m.in. przejmujące „Zuzanna” („Suzanne”) i „Ptak na drucie” („Bird On The Wire”) nagrane przez Cohena w latach 60., czasie kiedy w Polsce karierę robił zespół Trubadurzy z Krzysztofem Krawczykiem na czele. Oprócz tego „Słynny niebieski prochowiec” („Famous Blue Raincoat”) z lat 70., dekady w której Krawczyk z powodzeniem rozpoczął karierę solową oraz „Każdy o tym wie” („Everybody Knows”) z lat 80., czasu znakomicie przyjmowanych koncertów Krawczyka za oceanem.

„Próbowałem na swój sposób wolnym być” – śpiewa Krawczyk w utworze „Ptak na drucie”. Pod tym mottem mogą podpisać się zarówno niezapomniany polski wokalista jak i wielki bard Cohen.

TRACKLISTA

 1. JESTEM TWÓJ/I’m Your Man
 1. SŁYNNY NIEBIESKI PROCHOWIEC/Famous Blue Raincoat
 1. MANHATTAN/First We Take Manhattan
 1. ZUZANNA/Suzanne
 1. TAŃCZ MNIE PO MIŁOŚCI KRES/Dance Me To The End Of Love
 1. PTAK NA DRUCIE/Bird On The Wire
 1. WSPOMNIENIA/Memories
 1. DIAMENTY W KOPALNI/Diamonds On A Mine
 1. DZIŚ W NOCY BĘDZIE FAJNIE/Tonight Will Be Fine
 1. KAŻDY O TYM WIE/Everybody Knows
 1. CYGAŃSKA ŻONA/The Gypsy’s Wife
 1. ALLELUJA/Hallelujah

wykonawca: Krzysztof Krawczyk
tytuł: Tańcz mnie po miłości kres. Piosenki Leonarda Cohena
premiera: 27-11-2015
nośnik nr kat: 88875173822

Źródło: Sonymusic.pl