Coria – dziś premiera płyty

Coria - Kwestia Czasu-3
Dziś premiera nowej studyjnej płyty zespołu Coria!!! Album zatytułowany „Kwestia czasu” jest następcą bardzo ciepło przyjętego krążka „Teoria splątania”, którym w 2014 roku ten młody zespół z Jastrzębia Zdroju zadebiutował na muzycznej scenie.
Znamy już pierwszego singla promującego album. Nagranie „Drugie dno” dostępne jest do odsłuchu.

Teledysk do kolejnego utworu wybranego do promocji tego krążka, będzie mieć swą premierę 30 listopada. Już dziś w TYM miejscu można obejrzeć zdjęcia z planu teledysku „Z całych sił”. 

Zespół promuje nowy album serią koncertów. Znamy już pierwsze potwierdzone daty:
 
27.11 Katowice – 2B3
29.11 Warszawa – Targi Co Jest Grane
08.01 Nowa Ruda – Miejski Ośrodek Kultury
09.01 Kłodzko – Nota Bene Cafe
22.01 Wrocław – Od zmierzchu do świtu
23.01 Opole – Zebra
04.02 Warszawa – Harenda
05.02 Łódź – Łódzki Dom Kultury
11.02 Poznań – Alligator
12.02 Ostrów Wielkopolski – Fanaberia Art Club 
 
Przypomnimy, zespół Coria wydał swoją debiutancką płytę w październiku 2014 roku. Album został zauważony w podsumowaniach roku zarówno wśród branżowej prasy, jak i wśród fanów rocka. Ten młody zespół powstał z połączenia byłych muzyków polskiej grupy rockowej Symetria (na swoim koncie mieli dwa albumy studyjne oraz m.in. support przed Guns’N Roses) i charyzmatycznego wokalisty znanego z programu X-Factor oraz Must Be The Music – Tomasza Mrozka. Pierwszym wspólnym nagraniem był wydany w 2013 roku singiel „Niepokój”. Pomimo młodego wieku muzyków zespół ma bogatą historię sceniczną ale najważniejszym jak dotąd koncertem jest ten z czerwca 2014 roku. Zespół wygrał wówczas konkurs ‘Life On Stage’, którego nagrodą było zagranie koncertu na jednej scenie m.in. z Soundgarden i Ericem Claptonem!! Corię wyróżniają przede wszystkim polskie teksty, nietuzinkowa barwa głosu wokalisty i ciekawe aranżacje gitarowe. Jak sami o sobie mówią: „W zespole najważniejsze jest tworzenie muzyki i wspólna pasja do ciężkiej pracy. Można powiedzieć, że Coria to grupa przyjaciół, którzy ponad wszystko kochają tworzyć muzykę i grać koncerty.” 3 listopada br. zespół Coria otworzył koncert zespołu Europe!

 

20 listopada ukazuje się ich drugi studyjny album zatytułowany „Kwestia czasu”. Dominik Stypa, gitarzysta Corii tak komentuje znaczenie tego tytułu: „Kwestią czasu jest wszystko wokół nas. Podobnie jak kwestią czasu było wydanie tego albumu. Poprzez tytuł tego krążka chcieliśmy zwrócić ludziom uwagę na naszą ciężką pracę w dążeniu do muzycznych marzeń”. Tomek Mrozek, wokalista zespołu dodaje: „Wszystko jest kwestią czasu… Przy pracy nad drugim albumem odczuliśmy tę rację dosłownie. Nasze starania i ciężka praca coraz częściej kończą się dobrymi, zaskakującymi nas pozytywnie efektami. Chcemy wraz z nową płytą gloryfikować hasło, że  ‘marzenia się spełniają, wystarczy na nie pracować’. Lubimy, gdy nasi odbiorcy utożsamiają się z naszymi kompozycjami, dlatego też definiowanie tytułu naszej drugiej płyty pozostawiamy im gdy już zapoznają się z jej zawartością”.

 

Fragmentów wszystkich utworów płyty można odsłuchać poniżej

Coria – skład:
Tomasz Mrozek – wokal
Konrad Konopka – gitara basowa
Przemek Gierat – gitara prowadząca
Dominik Stypa – gitara solowa
Damian Bonczek – perkusja
Coria – strony oficjalne:
www.facebook.com/coriapl