Myke Towers wydaje piąty album.Druga płyta w 2023 roku

Gwiazdor światowego formatu, Myke Towers, zamyka rok wydając piąty studyjny album „LVEU: Vive La Tuya… No La Mia”. Płyta jest już dostępna na wszystkich platformach cyfrowych.

Słuchaj albumu 'LVEU: Vive La Tuya… No La Mia’

Potężne, składające się z 23 utworów dzieło zawiera 22 wcześniej niesłyszane piosenki oraz globalny hit „LALA”.

„LVEU: Vive La Tuya… No La Mía” to drugi album wydany przez portorykańskiego gwiazdora w 2023 roku i następca „LA VIDA ES UNA”z marca tego roku. Nową płytą Myke umacnia swoją pozycję jednego z najbardziej płodnych tekściarzy pokolenia, a także jednego z najwybitniejszych przedstawicieli rapu i reggaetonu.

Multiplatynowy artysta ogłosił album za pośrednictwem konta na Instagramie, z charakterystycznym wideo przedstawiającym trzy oblicza Myke’a prowadzącego rozmowę na temat trzech typów brzmień, które powinny dominują na płycie: uliczne, perreo czy komercyjne.

– Będziemy szukać kompromisu, to czego chcą kobiety to perreo – mówi jedna z wersji Myke’a. – Gdzie są kobiety, będą wszyscy.

W efekcie na „Vive La Tuya… No La Mía” współistnieją wszystkie trzy muzyczne oblicza Towersa.

Przedstawiając album zniewalająco urzekającym reggaetonem inspirowanym synthwave, Myke dedykuje utwór „LA FALDA” kobietom, które niezależnie od opinii innych, tańczą w swoich minispódniczkach. Utwór jeszcze przed premierą stał się sensacją wśród fanów El Young Kinga – był zapowiadany w mediach społecznościowych Towersa i podczas jego trasy koncertowej po USA.

Nasączone inspiracjami z tropikalnych wpływów dzieciństwa Myke’a, „LA CAPI” to chwytliwe, romantyczne merengue, natomiast równie nostalgiczne „LA RONDA” wprowadza mieszankę kubańskich rytmów z miejskim akcentem, podczas gdy „ESA NENA” to uosobienie ponadczasowego hiphopowego numeru.

Na płycie znalazł się również utwór „LALA”, który odkąd znalazł się na płycie „LA VIDA ES UNA” zgromadził blisko 615 milionów streamów na samym Spotify, docierając na szczyt zestawienia Top 50 Global. Utwór cieszył się również szczególną popularnością na TikToku, generując ponad 6,6 miliona kreacji.

Zobacz na YT

Myke Towers

Czterokrotnie nominowany do nagrody Latin Grammy raper i piosenkarz Myke Towers stał się jednym z najlepszych tekściarzy w Puerto Rico, który w swojej twórczości łączy uliczne opowieści i masywne popowe refreny, wypełniając dorobek hymnami zajmującymi czołowe miejsca na listach przebojów.

W 2016 roku wydał swój pierwszy projekt, „El Final del Principio”,imponująco dojrzały album z autobiograficznymi tekstami i nawiązanymi do klasycznego rapu. Trzy lata później jego wysiłki doprowadziły go do współpracy z Farruko przy przebojowym singlu „Si Se Da„. Panowie ponownie połączyli siły w kolejnym roku przy viralowym remiksie „La Playa”, w którym ze swoimi wersami pojawił się również Maluma.

W 2020 roku Towers wydał „Easy Money Baby”, album, który jeszcze bardziej rozszerzył jego paletę dźwiękową o elementy reggaetónu, dancehallu i baile funku w hitach takich, jak „Diosa” czy „Girl”. Płyta zadebiutowała na 1. miejscu listy Top Latin Album i zdobyła łącznie ponad miliard odtworzeń.

W tym samym roku współpraca z Bad Bunny, Nicky Jam, Camilą Cabello, Becky G i Anittą ugruntowały pozycję Myke’a jako jednego z czołowych nazwisk w głównym nurcie reggaetónu, choć jego serce tęskniło za rapowymi korzeniami. W 2021 roku ukazał się więc „LYKE MIKE”, album wypełniony introspektywnymi wersami oraz pulsującymi trapowymi i drillowymi bitami. Utwory jak „Mírenme Ahora” i „Pin Pin”, w których Mykepołączył artystyczną wizję, złożoną narrację z chwytliwymi refrenami, udowodniły, że jest w szczytowej formie jeśli chodzi o pisanie piosenek.

Wydany w marcu tego roku czwarty album ” LA VIDA ES UNA”, z elementami alt-popu, afrobeatu czy reggae, zawierał przeboje „MI DROGA” I „ULALA” z udziałem Daddy Yankee, który zajął 1. miejsce na listach przebojów Latin Airplay.  Płyta, którą produkowali m.in. Tainy i Russivn,zdobyła liczne pochwały od „The New York Times”, „Rolling Stone”, „Variety”, „People Mag” i innych.