Leski – nowy polski songwriter zapowiada debiutancki album

Premiera debiutanckiego krążka planowana jest na czerwiec 2015 r. Już dzisiaj Leski prezentuje video-zapowiedź odkrywającą kulisy powstawania albumu nagranego w studio Recpublica w Lubrzy oraz w Studio 7 w Piasecznie. Opowiada o tym co jest dla niego w muzyce najważniejsze, jakie brzmienia go inspirują i jakie instrumenty wykorzystał aby osiągnąć zamierzony efekt. Odkrywa też tytuł albumu.

 

https://www.youtube.com/watch?v=YbXa_XDdRBA

 

„Folkowymi nutami inspiruje się od dawna. Postanowiłem wymieszać je z odrobiną elektroniki, a wszystko scalić opowieścią. O ludziach. Tak powstał 'Splot’ dźwięków, brzmień i znaczeń. Z poszukiwania i odkrywania. Potrzeby wypowiedzi. Czasem zwyczajnie katharsis”. – tak zapowiada swoją debiutancka płytę Leski.

Leski to pseudonim artystyczny Pawła Leszoskiego, nowego singer-songwritera na polskiej scenie alternatywnej. Jego muzyka stawiana jest na półce z twórczością Bena Howarda, Angusa & Julii Stone, Finka czy Jose Gonzaleza.

Choć Leski muzyką zajmuje się od lat, to niedawno zdecydował się na wydanie płyty z autorskimi piosenkami. Szerszej publiczności dał się poznać w kwietniu 2014 roku, kiedy samodzielnie wydał EP „Zaczyn“. Wzbudził nią apetyt na krążek długogrający wśród fanów muzyki indie-folk i dziennikarzy muzycznych. Utwór „Było” znalazł się na ścieżce dźwiękowej serialu „Prawo Agaty“. Talent Leskiego doceniła sama Edyta Bartosiewicz i zaprosiła artystę jako support na całą jesienną trasę „Love&More“. Udział Leskiego w trasie odbił się szerokim echem w mediach. Koniec 2014 roku przyniósł podsumowania (m.in. Uwolnijmuzyke.pl, Musicis.pl, Somusic.pl), w których „Zaczyn“ wymieniany był wśród najlepszych EPek, a Leski jako artysta, który w 2015 zrobi spore zamieszanie na polskiej alternatywnej scenie muzycznej.

Tuż przed koncertami z Edytą Bartosiewicz, Leski wystąpił z artystką amerykańskiej sceny dream-pop – Lemolo. Wzajemna fascynacja swoją twórczością zaowocowała wspólnymi koncertami. Leski odwiedził z Lemolo Warszawę, Poznań, Pragę i Dvůr Králové.

Premiera debiutanckiego krążka planowana jest na czerwiec 2015. Album wydany będzie przez Warner Music Poland.

Leski na facebooku

Warner Music Poland na facebooku

Dodaj komentarz