IGA Z KOLEJNYM SINGLEM – „POEMS”

“Poems” jest piosenką, którą napisałam kilka lat temu i jestem do niej bardzo przywiązana. 

Przez długi czas leżała w szufladzie, czekając na swój moment. Wahałam się czy ją wydać, ponieważ stylistycznie nie pasowała do mojego poprzedniego repertuaru. Zmieniając kierunek muzyczny, zdecydowałam się wrócić do tego utworu, napisanego pewnego deszczowego dnia w Anglii. Tytuł “Poems”- dlatego, że wszystko co zostawało niedopowiedziane w rozmowach, to czego się bałam, albo nie chciałam wyznać, znalazło swoje miejsce w moich wierszach.

Praca nad produkcją tego utworu z Mateuszem Hulbójem była świetnym doświadczeniem, zrozumieliśmy się od razu jeśli chodzi o wizję i atmosferę tej piosenki.

Ten nowy singiel to kawałek mnie i cieszę się, że mogę się nim z Wami podzielić.”

“Poems” to utwór o niepewności, która tworzy się  gdy przyjaźń zaczyna przemieniać się w głębsze uczucie. Opisuje  moment, w którym pomimo narastającego sentymentu istnieje zbyt wiele obaw żeby się związać z drugą osobą. 

Utwór dostępny we wszystkich serwisach streamingowych: 

IGA

Artystka aktualnie tworząca i nagrywająca we Włoszech. Związała się z Echo Production – reprezentującymi m.in. Marikę, ARS LATRANS Orchestra, Patrick The Pan czy zespół Matylda/Łukasiewicz.

Jej sound można opisać jako alternatywny pop, unikalny mix ciemnych brzmień, reggaetonu i elektroniki.

IGA jest córką skrzypaczki i artystki Teatru Śląskiego. Wyjechała do Włoch jako nastolatka w ślad za mamą, performerką uliczną, która wprowadziła córkę w fascynujący świat muzyki na żywo.

Iga wychowywała się w multikulturowej rodzinie, w której doświadczyła różnych sztuk ekspresji artystycznej wywodzącej się od Neapolu, przez Australię, aż po Brazylię.

Obecnie Iga krąży między Rzymem a północą Włoch, rozwijając się muzycznie i grając swoje piosenki po polsku, angielsku i włosku na ulicach różnych miast. Już niebawem zawita do Państwa.

Posłuchaj poprzedniego singla „Brak” – https://www.youtube.com/watch?v=YRp6RuAk9zk

Social media artystki:

Instagram: https://www.instagram.com/iga.music/

YT: https://www.youtube.com/@iga9950