Zespół New Model Army zapowiada płytę „Sinfonia”!

New Model Army to zespół, który rozwija się poza gatunkami muzycznymi. Nigdy nie wybierał dróg na skróty, z każdym kolejnym albumem przesuwając granice kreatywności. To bezkompromisowe podejście do muzyki doprowadziło do powstania jednego z najciekawszych albumów tego roku – „Sinfonia”. Materiał został zarejestrowany w berlińskim Tempodromie 15 lipca 2022 roku, gdzie New Model Army i Sinfonia Leipzig, pełnowymiarowa orkiestra pod batutą Corneliusa Duringa, wystąpili wspólnie. Wszystkie utwory zostały zaaranżowane na orkiestrę przez skrzypka Shir-Ran Yinona, z którym zespół New Model Army współpracował już wcześniej. Muzycy nie kroczą ścieżką wydeptaną przez zespoły rockowe grające z orkiestrą. Bezkompromisowe eksperymenty są znakiem rozpoznawczym New Model Army, a ich utwory doskonale nadają się do nowych, świeżych interpretacji i nie tracą przy tym swojej tożsamości.

Justin Sullivan komentuje: Czuliśmy, że najważniejszą rzeczą jest to, że nie możemy brzmieć ani wyglądać jak zespół z dodaną orkiestrą, ale jak zjednoczony 40-osobowy zespół.

Shir-Ran Yinon kontynuuje: Czułem, że to wielka odpowiedzialność. Kiedy zespół i ja zaczęliśmy pracować nad tym projektem, wszyscy uważaliśmy, że mamy wyjątkową okazję do stworzenia czegoś unikalnego i postrzegaliśmy orkiestrę jako integralną i kluczową część koncertu. Połączenie między zespołem, dyrygentem i orkiestrą zadziałało znakomicie.

Album „Sinfonia” ukaże się na w dwóch formatach: jako podwójne CD i potrójny winyl. Obie wersje będą również zawierały pełne video z koncertu w formie płyty DVD. Premiera zaplanowana jest na 15 września.

Lista utworów: 

CD 1

1. Overture 

2. Devil’s Bargain (Orchestral Version)

3. Devil (Orchestral Version)

4. Innocence (Orchestral Version)

5. Winter (Orchestral Version)

6. March In September (Orchestral Version)

7. 1984 (Orchestral Version)

8. Orange Tree Roads (Orchestral Version)

9. Marry the Sea (Orchestral Version)

10. Ocean Rising (Orchestral Version)

CD 2

1. Ballad (Orchestral Version)

2. Passing Through (Orchestral Version)

3. Guessing (Orchestral Version)

4. Too Close to the Sun (Orchestral Version)

5. Lullaby (Orchestral Version)

6. Did You Make It Safe? (Orchestral Version)

7. Shot 18 (Orchestral Version)

8. Purity (Orchestral Version)

9. Vagabonds (Orchestral Version)

10. Green and Grey (Orchestral Version)

11. Wonderful Way to Go (Orchestral Version)