„MOJE SERCE W WARSZAWIE” – PŁYTA SORRY BOYS NAGRANA Z OKAZJI 79. ROCZNICY POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

Na zaproszenie Muzeum Powstania Warszawskiego zespół Sorry Boys upamiętnił 79. rocznicę Powstania Warszawskiego. Artyści przygotowali materiał na płytę, wystąpili także na koncercie w Parku Wolności przy Muzeum. Album zawiera osiem autorskich kompozycji z tekstami Beli Komoszyńskiej, Miuosha, Zuzanny Ginczanki i Pabla Nerudy. Nie zabrakło również coveru legendarnej piosenki Czesława Niemena „Sen o Warszawie”, która dopełnia całość. Płyta nosi tytuł „Moje serce w Warszawie”.

Link do całego koncertu: https://www.facebook.com/1944pl/videos/1032707681272935

 Pierwszym singlem z albumu jest utwór tytułowy „Moje serce w Warszawie”. Do piosenki powstał teledysk w reżyserii Macieja Puczyńskiego, który jest potomkiem dwojga Powstańców – Janiny Puczyńskiej „Isi” (z d. Bobowskiej), łączniczki kompanii „Koszta”, oraz Kazimierza Puczyńskiego „Wrońskiego”, dowódcy 104. kompanii Związku Syndykalistów Polskich w Zgrupowaniu „Róg”.

Bohaterem filmu jest miasto niezłomne – Warszawa. W teledysku pojawiają się Powstańczynie Warszawskie: Halina Rogozińska, pseudonim Mała, Anna Helena Kurek, pseudonim Anka i Zofia Czekalska, pseudonim Sosenka.

 LINK DO ZAKUPU CD I LP: http://bitly.pl/5bREm

„Moje serce w Warszawie” to poetycka podróż przez utraconą miłość, utracone miasto, a także hołd dla głębokości uczuć. Jeśli coś jest prawdziwe, zostaje na zawsze. W teledysku współczesna Warszawa jest pięknie sportretowana przez autora zdjęć i reżysera Maćka Puczyńskiego. W filmie pojawiają się także Powstańczynie. Jedna z nich, pani Halina Rogozińska „Mała”, nagrała przejmujące outrozawierające spontaniczny komentarz, który można usłyszeć w wersji streamingowej utworu – mówi Bela Komoszyńska, wokalistka zespołu Sorry Boys.

„Moje serce w Warszawie” to podróż przez lato 1944 roku, historię miłości młodych warszawiaków, nadziei, która towarzyszyła Powstańcom w początkowej fazie Powstania, aż po śmierć, stratę i ucieczkę w marzenia. Unosimy się nad Warszawą, oglądamy tamte wydarzenia jak przez sen. Bohaterką płyty jest też sama stolica, pięknie personifikowana w utworze „Miasto Warszawa” – erotyku napisanym przez chilijskiego poetę i noblistę, Pabla Nerudę.

„Stolica od lat pozostaje niezmiennie inspiracją dla artystów, dlatego album stworzony przez zespół Sorry Boys na 79. rocznicę Powstania Warszawskiego zatytułowaliśmy «Moje serce w Warszawie». Przechowujemy w pamięci historie osób, które tu żyły, marzyły, kochały, walczyły i ginęły. Uczucia tej opowieści znalazły swój wyraz w przejmującym albumie mówi Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

Za produkcję muzyczną albumu odpowiadał Jan Biedziak. Gościnnie wystąpili: Robert Gawliński, Natalia Szroeder, Dawid Tyszkowski i Jan Biedziak. Oprawę graficzną stworzyła Ola Bodnaruś.

Lista utworów:

         1.   Moje serce w Warszawie

         2.   Dzień dobry feat. Robert Gawliński

         3.   Robinson feat. Jan Biedziak

         4.   X

         5.  Miasto Warszawa feat. Dawid Tyszkowski

         6.  Noce

         7.   Jan

          8.  Świątynia feat. Natalia Szroeder

          9.  Sen o Warszawie 

Sorry Boys to polski zespół, któremu w wyjątkowy sposób udało się połączyć popowe kompozycje z alternatywnymi wpływami. Ich art-pop, wiedziony zjawiskowym głosem Beli Komoszyńskiej, pełen dźwiękowego przepychu, nigdy nie traci wyrazistości i oryginalności. Grupa wydała dotąd pięć płyt, a każda z nich cieszyła się dużą popularnością i uznaniem krytyków. „Renesans” z 2022 roku otrzymał nominację do nagrody Fryderyk w kategorii „Album roku –indiepop”. Zespół ma na swoim koncie milionowe odtworzenia singli „Wracam”, „Jesteś pragnieniem”, „Jadę do domu” czy „Absolutnie, absolutnie” –ten ostatni utwór stał się największym przebojem grupy i osiągnąłplatynę. Od początku działalności trzon Sorry Boys stanowią Bela Komoszyńska, Tomasz Dąbrowski i Piotr Blak. Zespół intensywnie koncertuje zarówno w klubach, jaki na najważniejszych festiwalach muzycznych w Polsce.

Sorry Boys online:

Facebook: https://www.facebook.com/sorryboysmusic/

Instagram: https://www.instagram.com/sorryboysmusic/