FILLO prezentuje retrowave’owy singiel „MAMY GODZINĘ”

Wybiła godzina FILLO! Sprawdź nowy utwór młodego rapera!
FILLO, czyli Filip Brzeszczyński urodził się w 2001 roku w Wojkowicach niedaleko Katowic. Zajmuje się muzyką od dziecka. W wieku 12 lat dał swój pierwszy publiczny występ. Na co dzień, oprócz tworzenia muzyki, zajmuje się również realizacją materiałów wideo i teledysków dla artystów. Odpowiada za koncepcje klipów, a także montaż.Filip grał już support przed Kubańczykiem na Festiwalu Kolorów w Chorzowie przed tysiącem osób. Na TikToku ma 25 tysięcy obserwujących i 200 tysięcy polubień łącznie.Mówi: Tworzę kontent – Gdybym był na feacie, który polega na dogrywaniu swoich tekstów do numerów topowych artystów. Mój ostatni projekt zgromadził ponad 600 tysięcy wyświetleń. Znakiem rozpoznawczym Fillo jest kolor fioletowy, który towarzyszy w zasadzie każdemu przejawowi jego aktywności w internecie.

MAMY GODZINĘ

Geneza, powód powstania utworu oraz skąd pomysł na tytuł?

FILLO: Numer powstał podczas jednej nocy, w której zdałem sobie sprawę, że nigdy nie zwiedziłem świata, nie wiem jak wygląda inna kultura, egzotyczne miejsca. „Mamy godzinę” jest metaforą tego, że czas ucieka i muszę jak najszybciej odhaczyć miejsca na mapie, których nigdy nie miałem okazji zobaczyć na żywo. W piosence wspominam również o osobie, z którą chciałbym tego dokonać!

Do kogo kierujesz ten numer i jak pragniesz by został odebrany oraz jakie emocje miałby wzbudzać?

Numer kieruję do wszystkich osób, które biegną przez życie, nie patrząc na detale, które nas otaczają. Czas płynie nieubłaganie szybko, więc poświęcenie chwili na rzeczy, które pozwalają wychodzić nam ze strefy komfortu i sprawiają przyjemność jest, uważam, bardzo potrzebne!

Jak określiłbyś styl/nurt/klimat utworu?

Numer został zrobiony w klimacie lat 80. Postanowiłem połączyć retrowave z muzyką rapowo-popową.

Jakie cechy wyróżniają tę kompozycję?

Na pewno charakterystyczna nawijka, która jest czymś nowym w połączeniu z taką muzyką w klimacie lat 80.

Jakie są Twoje plany muzyczne na najbliższy okres?

Nie zwalniam tempa, postanowiłem co miesiąc wydawać singiel oraz pracuję nad projektem, do którego będę chciał zaprosić artystów z polskiej sceny. Będzie on polegał na stworzeniu albumu składającego się z 10 numerów o różnej stylistyce. Do każdego numeru będzie zaproszony gość. Całość ze sprzedaży płyty przeznaczę na cel charytatywny. Prócz tego cały czas kładę nacisk na występy na żywo! Uwielbiam koncertować i na scenie czuję się jak w domu!

Singiel w serwisach streamingowych: 
https://link.emuze.me/fillomamygodzine