Liam Gallagher dzieli się „Knebworth 22″Sprawdź koncertowy klip do kultowego „Roll It Over”

Posłuchaj „Knebworth 22”

LG staje do walki, przybliżając kultowe koncerty Oasis nowemu pokoleniu – NME
 
Triumfalny i porywający powrót największej gwiazdy rock’n’rolla – Clash
 
 Niezaprzeczalna charyzma Gallaghera nic się nie zmieniła – Daily Telegraph
 
Po prostu triumf – i
 

Liam Gallagher postanowił udokumentować swoje dwa triumfalne występy w Knebworth Park, wydając 11 sierpnia koncertowy album „Knebworth 22”. Powracając na scenę, gdzie w latach 90. królowali Oasis, 26 lat później Gallagher zagrał dla fanów, którzy jako nastolatkowie byli świadkami jego pierwszych sukcesów, ale i osób, które po raz pierwszy miały okazję zobaczyć go na żywo. Głos pokolenia? W Knebworth Liam potwierdził, że jest głosem dwóch pokoleń. Wszystkie 170 tysięcy biletów na weekend wyprzedało się niemal natychmiast.
 
Niesamowita atmosfera koncertów przebija się przez cały album „Knebworth 22”, od ryku aprobaty, który wita Liama, gdy wchodzi na otwarcie koncertu z „Hello”, aż po masowe śpiewy przy okazji zamykających klasyków „Wonderwall” i „Champagne Supernova” (ten ostatni z udziałem bardzo specjalnego gościa, legendy The Stone Roses, Johna Squire’a).
 
Liam i jego zespół są w szczytowej formie, czego dowodzą elektryzujące wykonania takich utworów, jak „Shockwave” i „Everything’s Electric”, ale też delikatniejsze, bardziej refleksyjne momenty, jak „Once” i „Slide Away”. Podsumowując, „Knebworth 22” to pozycja obowiązkowa dla każdego fana, który chce ponownie przeżyć to doświadczenie.
 
Płyta „Knebworth 22” ukazuje się wraz z koncertowym teledyskiem do utworu „Roll It Over”, który pierwotnie znalazł się na albumie Oasis „Standing On The Shoulder of Giants”, a którego zespół nigdy nie zagrał go na żywo. Wykonanie Liama oddaję pełen melancholii majestat i epickość piosenki z pełnym pasji śpiewem Gallaghera. 
 
Zarejestrowaliśmy koncerty w Knebworth, które zagraliśmy w zeszłym roku. Wszyscy brzmimy biblijnie. Podkręćcie głośność i miłego słuchania – LG.
 
„Knebworth 22” można posłuchać i zamówić tutaj. Dzieło dostępne jest w formacie cyfrowym, a także jako CD oraz na podwójnym czarnym winylu i podwójnym żółtym winylu. W oficjalnym sklepie Liama Gallaghera można kupić oliwkowo-czarną, marmurkową wersję 2LP.
 
Od samego początku solowa kariera Liama Gallaghera była niezwykłym odrodzeniem, a wszystkie trzy jego studyjne albumy –  „As You Were”, „Why Me? Why Not.” i „C’mon You Know” – z miejsca dotarły na 1. miejsce listy sprzedaży. Jego płyta „MTV Unplugged” także trafiła na szczyt zestawienia, a koncertówka  „Down By The River Thames” znalazła się na 4. pozycji, ukazując się tego samego dnia, co „C’mon You Know”.

Lista utworów „Knebworth 22”:
1. Hello
2. Rock n Roll Star
3. Wall Of Glass
4. Shockwave
5. Everything’s Electric
6. Roll It Over
7. Slide Away
8. More Power
9. C’mon You Know
10. The River
11. Once
12. Cigarettes & Alcohol
13. Some Might Say
14. Supersonic
15. Wonderwall
16. Champagne Supernova