Ysia Band – nowy zespół Krysi Grygorcewicz (ex-Friends)

YsiaBand1

Ysia Band to nowy zespół skrzypaczki, kompozytorki i piosenkarki Krysi Grygorcewicz. Była ona współzałożycielką i wokalistką popularnej na początku ubiegłej dekady formacji Friends. Ma także na koncie współpracę z De Mono, Kasią Kowalską i Marcinem Nowakowskim. 

 

Po tegorocznych wakacjach do sklepów trafi debiutanckie wydawnictwo Ysia Band. Jego zapowiedzią jest singel „Żyje się raz”:

 

 

Ysia ukończyła Szkołę Muzyczną I Stopnia w Świnoujściu w klasie skrzypiec i fortepianu. Kocha śpiewać, pierwsze kroki na scenie stawiała już jako sześcioletnia dziewczynka, a wieku ośmiu lat wygrała dziecięcy festiwal w Sopocie otrzymując Złote Wiosło do Kariery. Miłość do muzyki zaszczepił w niej wujek Jurek, który będąc gitarzystą i perkusistą, jako pierwszy odkrył u Ysi talent muzyczny. W wieku 15 lat rozpoczęła współpracę z jazzowym zespołem Sun Holiday Band. Po ukończeniu szkoły średniej, wyjechała z rodzinnego Świnoujścia na studia do Gorzowa Wielkopolskiego, gdzie poznała młodych muzyków, z którymi założyła zespół Friends. W 2001 roku grupa podpisała kontrakt z wytwórnią BMG/Zic Zac, co zaowocowało wydaniem debiutanckiej płyty Friends. Najbardziej znane przeboje zespołu to: „W rytmie naszych serc”, „Zrozumiałam” czy cieszący się do dziś uznaniem internautów „Nauczę Cię żyć”. Zespół po kilku latach sukcesów zakończył działalność, a Ysia za namową fanów zaczęła komponować swoje nowe piosenki na debiutancki album solowy. Do współpracy nad płytą artystka zaprosiła takich muzyków jak: Wojtek Olszak, Michał Grymuza, Marek Raduli, Marcin Nowakowski, oraz autorów tekstów: Ryszarda Kunce, Marka Kościkiewicza i Janusza Onufrowicza. Cały materiał został zarejestrowany w studio Woobie Doobie w Sulejówku.

 

 

W skład zespołu Ysia Band wchodzą także: 

Rafał Goran Kaczewski – gitarzysta basowy, kompozytor oraz wokalista. Od najmłodszych lat związany z muzyką, uczestnik wielu festiwali w kraju jak i za granicą. Udziela się jako muzyk sesyjny i gościnnie wziął udział w wielu projektach muzycznych oraz w udźwiękowieniu reklam.

Leszek Wypych – gitarzysta i Absolwent Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu. Doświadczenie sceniczne zdobywał grając z różnymi zespołami i znanymi muzykami sesyjnymi polskiej sceny muzycznej. Tworzył i nagrywał muzykę do filmów offowych  oraz polskich seriali.

Za instrumentami perkusyjnymi zasiada Kuba May – muzyk sesyjny i fanatyk muzyczny. Wielbiciel różnych gatunków od jazzu po heavy metal. Doświadczenie zawodowe zdobywał w orkiestrze wojskowej, jazzującym big-bandzie, francuskim cyrku, cover- bandzie i grupach pop-fusion- rock-metal. Miał okazję wystąpić na dużych scenach takich jak: Przystanek Woodstock, Jarocin, Pepsi Vena Music Festiwal, Fama. Brał udział w transmisjach radiowych i telewizyjnych. Na koncie ma około 1000 koncertów w kraju i za granicą.

 

Soundcloud:

https://soundcloud.com/ysiaband 

Oficjalna strona internetowa Ysia Band: 

http://ysiaband.pl/ 

Oficjalny profil Facebook Ysia Band:

www.facebook.com/ysiaband