KONCERT „TO, CO NAJPIĘKNIEJSZE – HEMAR LIVE” 

Piosenki z tekstami Mariana Hermana w nowych aranżacjach, które specjalnie na tę okazję stworzyli: Paweł Steczek, Filip Siejka i Jacek Subociałło będzie można usłyszeć podczas koncertu z cyklu „ To, co najpiękniejsze – HEMAR LIVE”, który odbędzie się w najbliższą środę, 24 maja o godzinie 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Transmisja na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia oraz w mediach społecznościowych Polskiego Radia. Honorowy patronat nad koncertem objęła Rada Mediów Narodowych.

pastedGraphic.png

Po poprzednich, entuzjastycznie przyjętych przez publiczność i słuchaczy Polskiego Radia koncertach z cyklu „To, co najpiękniejsze…” przyszedł czas na kolejną odsłonę. 24 maja, podczas koncertu „To, co najpiękniejsze – HEMAR LIVE” zaprezentowane zostaną nowe aranżacje znanych piosenek z tekstami Mariana Hemara w wykonaniu plejady gwiazd: Pauliny Grochowskiej, Joanny Kołaczkowskiej, Katarzyny Pakosińskiej, Olgi Szomańskiej, Marcina Januszkiewicza, Marcina Kołaczkowskiego, Krzysztofa Kwiatkowskiego oraz Macieja Miecznikowskiego. Artystom towarzyszyć będzie   Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Michała Klauzy, która uczestniczy w tym wyjątkowym przedsięwzięciu od początku powstania cyklu.

Katarzyna Pakosińska i Krzysztof Kwiatkowski wystąpią tego wieczoru także w roli prowadzących słuchaczy przez życie Mariana Hemara. Kierownictwo literackie i reżyseria –  Marcin Kołaczkowski.

 „To, co najpiękniejsze..” to cykl koncertów organizowanych przez Polskie Radio od 2017 roku. Ich ideą jest popularyzacja polskiej i światowej muzyki, wśród szerokiego grona odbiorców poszukujących kontaktu z kulturą wysoką. 

  • Rada Mediów Narodowych jest honorowym patronem koncertu
  • Transmisja koncertu „To, co najpiękniejsze – Hemar live” w środę, 24 maja o godz. 19.00 w radiowej Jedynce oraz w mediach społecznościowych publicznego nadawcy. Streaming wydarzenia dostępny będzie na stronie: www.polskieradio.pl