NANGA: premiera albumu  „Sport, wojna i miłość”!

Premiera nowego albumu zespołu Nanga „Sport, wojna i miłość”! To druga studyjna płyta zespołu, który współtworzą muzycy Lao Che: Maciej Dzierżanowski (instrumenty perkusyjne i instrumenty klawiszowe), Karol Gola (saksofony, flety, instrumenty klawiszowe, gitara) i Filip Różański (instrumenty klawiszowe) oraz Magda Dubrowska, charyzmatyczna wokalistka, basistka i autorka tekstów. Pierwszy album grupy – „Cisza w bloku” został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność i krytykę (m.in. drugie miejsce w kategorii płyta roku tygodnika „Polityka”).  

Po dwóch latach od debiutu Nanga powraca z albumem, na którym znalazło się 10 kompozycji (trzy z nich mieliśmy okazję usłyszeć na winylowej epce wydanej w grudniu 2022 r., reszta to nowości). Za produkcję odpowiadają Maciej Dzierżanowski i Filip Różański, zaś autorem większości nagrań, a także miksu i masteringu jest Filip Różański (Wieża Studio). W jednym z utworów na płycie usłyszymy gościnnie „tę Ukrainkę”.

Kilka dni temu premierę miał singiel i klip „Piosenka o miłych rzeczach”. W teledysku występują Maria Maj i Magdalena Kuta, aktorki TR Warszawa: https://youtu.be/rjLoRhyfs0w

Lista utworów „Sport, wojna i miłość”: 

1. Cyberelfy 

2. Pomelo

3. Piosenka o miłych rzeczach 

4. Alert 

5. Kiedy była niedziela 

6. Scottie Pippen 

7. Jesień w Pekinie 

8. Benzyna i masło 

9. Krokodyl 

10. Wyjeżdżamy ft. Ta Ukrainka