Iggy Pop powraca z nowym albumem! „Every Loser” już dostępny!

W ślad za ekstatyczną reakcją na otwierający utwór album i pierwszy singiel „Frenzy”, Iggy Pop wraca z nowym albumem „Every Loser”. Płyta jest 19. solową w dorobku Popa i pierwszą wydaną w ramach niedawno ogłoszonej współpracy pomiędzy Atlantic Records i Gold Tooth Records – nowej wytwórni założonej przez nagrodzonego Grammy, multiplatynowego producenta wykonawczego płyty, Andrew Watta.

Posłuchaj / zamów album „Every Loser”

Nowa płyta z okładką zaprojektowaną przez uznanego artystę, Raymonda Pettibona
 

Jestem facetem bez koszuli, który daje czadu. Andrew i Gold Tooth rozumieją to, więc raz nagraliśmy coś w starym stylu. To kolesie, których znam od dziecka, a ta muzyka da Wam popalić. Miłego dnia – przyznał Iggy Pop.
 

Jak zwiastuje „Frenzy”, na płycie „Every Loser” Pop powraca do pierwotnych korzeni, zachowując jednocześnie nowoczesny styl tekstów i paletę dźwięków. „Every Loser” to wzorcowy rockandollowy album – mistrzostwo w sztuce atakowania z niezrównaną intensywnością i niesłabnącym dowcipem. W efekcie powstało 11 utworów stanowiących przeciwwagę dla poprzedniego, ponurego, kontemplacyjnego albumu „Free” z 2019 roku. Na nowej płycie Iggy znów jest nieustraszony i ponownie szarżuje. 
 

Iggy Pop to pieprzona ikona. Prawdziwy oryginał. Facet wymyślił stage diving…Wciąż nie mogę uwierzyć, że pozwolił mi ze sobą nagrywać. Jestem zaszczycony. Nie ma nic fajniejszego. Tego albumu trzeba słuchać tak głośno, jak tylko pozwala na to twoje stereo… podkręć i trzymaj się mocno – dodał Andrew Watt.

Zobacz na YT

Okładka „Every Loser” to oryginalne dzieło sztuki stworzone przez światowej sławy współczesnego artystę, Raymonda Pettibona. Pettibon pojawił się na scenie pod koniec lat 70. i zaprojektował ikoniczne, przypominające komiksowe rysunki okładki albumów dla takich artystów jak Sonic Youth i Black Flag. Prace Pettibona były często wystawiane w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie, by wymienić cykl High Line Billboard w Nowym Jorku czy indywidualną wystawę w Tel Aviv Museum of Art.

Nowy album dostępny będzie na limitowanym winylu, jak i płytach CD. Z okazji wydania „Every Loser”, Iggy oferuje ponadto ekskluzywne wznowienie legendarnego fanzinu, „PUNK Magazine”, od założyciela i legendarnego redaktora Johna Holmstroma. Numer poświęcony będzie Iggy’emu i zawierać będzie wywiad, który z Popem przeprowadził Flea (Red Hot Chili Peppers).

W ramach promocji płyty „Every Loser”, Iggy Pop wystąpi jako gość specjalny zespołu Red Hot Chili Peppers podczas koncertu na PGE Narodowym 21 czerwca 2023 roku.

Lista utworów „Every Loser”:

1. Frenzy

2. Strung Out Johnny

3. New Atlantis

4. Modern Day Rip Off

5. Morning Show

6. The News For Andy

7. Neo Punk

8. All The Way Down

9. Comments

10. My Animus Interlude

11. The Regency