IGA przedstawia singiel „Manhattan” z udziałem włoskiego rapera

Od kilku lat występuje we Włoszech jako muzyk uliczny. Teraz podbija serca polskiej publiczności piosenkami, w których kreuje swój osobny świat. W swojej najnowszej piosence IGA wystąpiła razem z raperem Young Tommym.
Iga ma dopiero 19 lat, ale może się już pochwalić niemałym muzycznym doświadczeniem. Zdobywała je, śpiewając na ulicach włoskich miast. Gra na gitarze, basie i fortepianie, a swoje autorskie kompozycje pisze od 11. roku życia. Obecnie krąży między Rzymem a północą Włoch oraz podróżuje vanem po Europie ze swoją mamą, grając swoje utwory po polsku, angielsku i włosku.Swoje pierwsze nagrania Iga opublikowała w 2021 – były to „Melancholy” i „Pazury”, pierwsza jej polskojęzyczna piosenka. Nowy rozdziałem w karierze wokalistki otwiera singiel bktóry napisała z producentem Francesco Terrana. Po nim przyszły „Zodiak”,„7Niebo” i „YOUYOUYOU”, a także oraz dwie piosenki, na których śpiewała gościnnie „Słony Karmel” Silesa oraz „abcdefu” Melo.Kids.Najnowszy singiel Igi to „MANHATTAN”, wyprodukowany przez Francesco Terranę, z gościnnym udziałem włoskiego rapera o pseudonimie Young Tommy. Wokalistka tak mówi o utworze:„Manhattan” to piosenka, która opisuje kondycję młodego człowieka w dzisiejszych czasach. Jesteśmy wszyscy zabiegani, zajęci realizacją coraz bardziej wygórowanych planów i skupieni na karierze. Z drugiej strony, odczuwamy potrzebę bliskości z drugim człowiekiem. „Daj mi jeszcze parę lat” to taka desperacka próba ogarnięcia wszystkiego w tych szybkich czasach, które nie sprzyjają miłości.Singiel jest już dostępny w serwisach cyfrowych: https://e-muzyka.ffm.to/igamanhattanSłuchaj utworu na playliście Listify Pop Power: 
https://open.spotify.com/playlist/34Z8mNLzMQmYI12M2ZDsWd

Więcej o Idze

Iga niedawno ukończyła 18 lat. Dzieciństwo spędziła w Poznaniu, przez kilka lat uczyła się w Anglii, od dwóch lat mieszka we Włoszech. Jak mówi, ciągle kursuje między Rzymem a północną częścią kraju, gdzie daje występy na ulicach. Jej mama, skrzypaczka, także jest muzykiem ulicznym i występuje razem z córką, która śpiewa (w trzech językach – po polsku, angielsku i włosku), gra na gitarze i obsługuje harmonizer.

Granie uliczne to bardzo ważna część mojego życia – przyznaje Iga. Sprawiło ono, że nie mam żadnych lęków, jeśli chodzi o występowanie na scenie czy śpiewanie przed ludźmi. Iga i jej mama zjeździły vanem niemal całe Włochy, ale młoda wokalistka karierę chce kontynuować w Polsce. Wyjaśnia: Mówię dobrze po włosku, ale ze „swoim”  akcentem. A w Polsce mamy bardzo fajny rynek muzyczny (śmiech).

Iga muzyką zajmuje się od 11. roku życia, a trzy lata później po raz pierwszy weszła do studia, nawiązując współpracę z producentem Francesco Terrana. Wtedy zaczęłam kreować swój własny dźwięk, rozumieć, czego w muzyce chcę, a czego nie – wspomina. W wieku 14. lat wykonywałam inną muzykę niż teraz, uwielbiałam Toma Odella. Od dziecka kocham smutne ballady, na nich się wychowałam (śmiech). Potem poszłam w stronę „ciemniejszych” dźwięków.

Dziś Iga przyznaje się do fascynacji muzyką reggaeton, latynoską i afrobeat. Wśród głównych inspiracji wymienia Rosalię, Lolo Zouaï, Lous and Yakuza, Banks, a także Stinga i The Police. The Police to moja największa inspiracja życiowa. Kocham Stinga, to jak śpiewa i jak pisze piosenki – mówi wokalistka.