Aya Nakamura przedstawia trzeci album „DNK”A

„… porusza tematy buntu, delikatności, spraw sercowych, tworząc spójne, intymne doświadczenie. Pozostaje najbardziej oddziałującą na kulturę francuską kobietą od czasu Edith Piaf” – Pitchfork

Posłuchaj „DNK” w wybranym serwisie

„jedna z najważniejszych obecnie artystek w Europie, zarówno pod względem muzycznym jak i społecznym” – The New York Times

„Świat jest jej placem zabaw” – The FADER

Francusko-malijska supergwiazda Aya Nakamura, która ma łącznie ponad 6 miliardów streamów i 20 milionów followersów w mediach społecznościowych, wydała nowy album „DNK”, który ukazał się 27 stycznia.

Płyta, którą poprzedza opublikowany 12 stycznia singiel „Baby”, jest następcą najczęściej streamowanego frankofońskiego albumu wszech czasów „NAKAMURA” (2018) i obsypanego francuskimi nagrodami muzycznymi dzieła „Aya” (2020) (najchętniej odsłuchiwana w 2021 roku we Francji płyta nagrana przez kobietę). Łącznie obydwa wydawnictwa rozeszły się w 1,5 miliona egzemplarzy, wywierając wpływ na scenę muzyczną w Europie, Afryce i Południowo-wschodniej Azji. Viralowa sensacja, jaką bez wątpienia jest Aya Nakamura, pojawiła się w 40 milionach tiktokowych kreacji i ma w popularnej aplikacji ponad 40 milionów wyświetleń na 5 kontynentach.

„DNK” (nawiązanie do jej prawdziwego nazwiska Danioko) prezentuje unikatowy styl tekstów, który łączy paryski żargon, arabski, bambara oraz język jej rodziców, czyli malijski. Muzycznie otrzymujemy świeże ujęcie Afrobeatu, popu i R&B, całość natomiast jest mocno zakorzeniona w karaibskich tanecznych dźwiękach Zouk. Na płycie gościnnie pojawiają się wschodzące gwiazdy rapu Tiakola i SDM, a także uznana w Indiach Zachodnich wokalistka Zouk, Kim.

Mając zaledwie 27 lat, wielokrotnie nagradzana francusko-malijska supergwiazda Aya Nakamura już stała się jedną z najważniejszych postaci współczesnej muzyki francuskiej. Urodzona jako Aya Danioko w Bamako w Mali, pochodzi z rodziny Griotów, zachodnioafrykańskich gawędziarzy i śpiewaków. Dorastała na paryskim przedmieściu Aulnay-Sous-Bois. Pseudonim sceniczny Nakamura zaczerpnęła z postaci Hiro Nakamury z popularnego serialu „Herosi”.

Zobacz na YT

Nazwana przez „The New York Times” „jedną z najważniejszych obecnie artystek w Europie, zarówno pod względem muzycznym jak i społecznym”, Aya Nakamura 5. razy z rzędu została najczęściej streamowaną frankofońską wykonawczynią na świecie.

W październiku 2022 roku została również pierwszą frankofońską wokalistką, która wystąpiła w „Fortnite”, jednej z najpopularniejszych gier na świecie, oferując milionom fanów specjalne wykonania swoich największych hitów „Djadja”„Copines” (2018)„Pookie” (2019)„Jolie Nana” (2020), „Bobo” (2021) i jej ostatniego, piątego ze szczytu list przebojów we Francji singla „Dégaine” feat. Damso. Wydany w marca 2022 roku utwór zyskał we Francji diamentowy status.

Wcześniej w lutym 2022 roku, jej album „AYA” (listopad 2020) zawierający przeboje „Plus Jamais (feat. Stormzy) i „Jolie Nana”, zdobył Victoire de la Musique (Francuską nagrodę muzyczną) dla najbardziej streamowanego albumu nagranego przez kobietę (miliard odsłuchów na całym świecie). W międzyczasie płyta „NAKAMURA” z 2018 roku sprzedała się w ponad milionie egzemplarzy, stając się jednocześnie najczęściej streamowaną francuskojęzyczną płytą wszech czasów.

W trakcie dotychczasowej kariery Aya umieściła 5 piosenek na szczycie list przebojów i 19 singli w top 10. Jej największe hity to „Djadja”(ponad miliard streamów),  tiktokowy viral „Copines” czy ostatni numer 1 „Dégaine”.