PIF PAF Peter & Franz z muzycznym strzałem w dziesiątkę – posłuchaj ich wersji hitu „Jezioro Szczęścia” z repertuaru Bajmu!

PIF PAF PETER & FRANZ z muzycznym strzałem w dziesiątkę – posłuchaj ich wersji hitu „Jezioro Szczęścia” z repertuaru Bajmu!

PIF PAF PETER & FRANZ od samego początku strzelają z grubej rury! Na warsztat wzięli hit Bajmu, którego współtwórcą jest Franz. Ta wersja ma w sobie coś magicznie pierwotnego!

Posłuchaj w serwisach cyfrowych: https://distrokid.com/hyperfollow/pifpafpeterandfranz/jezioro-szczcia

 „Jezioro szczęścia”, napisałem wspólnie z Beatą Kozidrak w roku 1987. Muzykę do tego utworu skomponowałem na gitarze basowej i w takiej formie przedstawiłem Beacie i zespołowi Bajm podczas prac nad płytą „Nagie skały”. Producenci zdecydowali jednak o zmianie koncepcji i gitarę basową, zastąpili syntezatorami… Wersja, którą prezentujemy wspólnie z Peterem Prentygastem została nagrana w Londynie w roku 2022 a narodziła się w mojej głowie 35 lat temu – mówi o singlu FRANZ DREADHUNTER.

To było dla mnie jak bomba. Któregoś dnia Franz zaprosił mnie do wspólnego koncertu, który miał zwieńczyć mój wykon utworu „Jezioro Szczęścia”. Nie mogłem odmówić! W dniu koncertu Franz zaprasza mnie na scenę, siada na krzesełku, trzyma bas i opowiada historię tego jak zapoczątkował ten utwór. Słuchając tych basowych brzmień aż dostałem gęsiej skórki. Pierwszy raz słyszałem go w tej wersji, no i popłynąłem z wokalem. Po koncercie zaproponowałem, żebyśmy kiedyś nagrali go w takiej aranżacji. I oto jest – dodaje PETER PRENTYGAST

Zobacz teledysk: Muzyka – Franz Dreadhunter, Słowa – Beata Kozidrak, Wokal – Peter Prentygast, Bass – Franz Dreadhunter, Gitara – Robert Gliński

*

PIF PAF PETER & FRANZ
Zespół powstał na wyspach kanaryjskich w 2020 roku z inicjatywy Petera Prentygasta i Franza Dreadhuntera. Peter Prentygast na stale mieszkający w Londynie, producent muzyczny, właściciel studia PM STUDIO, organizator koncertów. Franz Dreadhunter – kompozytor, na przestrzeni 30 lat współpracował z zespołami: Bajm, Tilt, Chłopcy z Placu Broni, Pudelsi, Kora, Homo twist, PRL, Deuter, Dupą, Maciek Maleńczuk, Beata Kozidrak, Tomek Lipiński, Bogdan Łyszkiewicz. W 2021 roku zarejestrowali pierwszy utwór Santa Cruz. W sesji nagraniowej udział wzięli doskonali muzycy sesyjni. Rok 2022 to niezwykła wersja przeboju Bajmu „Jezioro Szczęścia”, którego współtwórcą jest Franz. Rok 2023? Już wiemy, że zespół przygotowuje się do wydania autorskiego singla „Tak po prostu jest”.

PIF PAF PETER & FRANZ w social mediach:
Strona www: https://www.pifpaf.me/
FB: https://www.facebook.com/pifpafpeterfranz
Soundcloud: https://soundcloud.com/pif-paf-310814023
Spotify: https://open.spotify.com/track/0oM5RG3ajIzrRcQ64Xiw6c?si=ap1Ih_D_Scyzwpey8ma0KA&fbclid=IwAR2rIBd6qlZoU8d4MR0wH9xTjCwQbmzi1kwijKXHtwWDcTJp0LgkaFTTk9s&nd=1
YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCDKFSrDmqlzBQqbk6gwtPVQ