Tricky prezentuje znakomity singiel „Beijing To Berlin” i zapowiada album projektu Skilled Mechanics!

Tricky_Skilled Mechanics 02

Legendarny Tricky wraca do trip-hopowych korzeni. Z nową grupą Skilled Mechanics muzyk z Bristolu stawia na elektroniczne brzmienie, upalony groove i rytm. Pierwszym świadectwem kolejnej przemiany znakomitego twórcy jest singiel „Beijing To Berlin” z udziałem chińskiej raperki Ivy.

„Grałem w Pekinie i zupełnym przypadkiem spotkałem jej managera. Ivy jest znakomita, unikalna, świeża” – mówi Tricky i trudno nie przyznać mu racji. Singiel stanowi zapowiedź nowego krążka, który ma ukazać się na początku 2016 roku.

Przypomnijmy, że Tricky zaczynał swą karierę jako jeden z członków kolektywu Wild Bunch. W latach 90 odniósł wielki sukces współpracując z grupą Massive Attack i nagrywając genialne solowe krążki „Maxinquaye” czy „Pre-Millenium Tension”. Renesans popularności zawdzięcza świetnym albumom „Knowle West Boy” i „Mixed Race”. Każde kolejne dzieło Tricky’ego przynosi niezwykle intensywną miksturę dźwięków, jednak „Skilled Mechanics” zapowiada się szczególnie ekscytująco Po 20 latach solowej kariery jedna z najbardziej fascynujących postaci brytyjskiej sceny wraca z materiałem bezpośrednio nawiązującym do brzmienia bristolskiej ulicy.
Tricky presents Skilled Mechanics – 'Beijing To Berlin’ feat. Ivy